مادورو: در انتظار عذرخواهی آمریکا هستیم

ونزوئلا,آمریکا

مادرید- ایرنا- ˈنیکلاس مادوروˈ رئیس جمهوری ونزوئلا پنجشنبه شب گفت که در انتظار عذرخواهی تاریخی هرچه زودتر آمریکا به دلیل سیاست مداخله جویانه ای که نسبت به این کشور آمریکای جنوبی گسترش داده ، است .

به گزارش ایرنا و به نقل از شبکه تلویزیون ملی ونزوئلا ، مادورو در این رابطه ادامه داد :ما ابراز امیدواری می کنیم که آمریکا به زودی در رابطه با سیاست مداخله جویانه خود عذرخواهی کند .

مادورو ابراز تاسف کرد که به رغم انتظاراتی که ˈباراک اوباماˈ همتای آمریکاییش با گرفتن زمام قدرت در سال 2009 ایجاد کرده بود ، در حال حاضر کسی که سیاست را در این کشور اعمال می کند ، سرکش ترین لابی قدرت اقتصادی است .

وی افزود :آمریکا را یک دستگاه صنعتی ، نظامی ، مالی و ارتباطی نخبه ، مدیریت می کند ، شبکه های نخبه ای که وارد همه جهان می شوند .

رئیس جمهوری ونزوئلا به عنوان مثال این نخبگان ، به ˈمارکو روبیوˈ سناتور حزب جمهوری خواه آمریکا اشاره کرد که ونزوئلا را ˈحیاط پشتی ˈ آمریکا خواند ، موردی که به گفته مادورو یک توهین به عزت ونزوئلا و همه آمریکای لاتین است .

رئیس دولت ونزوئلا پیش بینی کرد :این شبکه ها در حال قرار دادن اوباما در یک بن بست و یک سیاست که تا 40 سال آینده بر روی وی تاثیر خواهد گذاشت ، هستند .آنها ، اوباما را مسوول شکست های سیاست آمریکا نسبت به آمریکای لاتین و کاراییب خواهد کرد .

به رغم همه این موارد ، مادورو تصریح کرد که تصمیم گرفت که یک مقاله در روزنامه آمریکایی ˈنیو یورک تایمزˈ منتشر کند تا که واقعیت آنچه که در ونزوئلا اتفاق می افتد ، شنیده شود افزون بر اینکه حملات و تبلیغات علیه ونزوئلا ، از آمریکا سرچشمه می گیرد .

با این حال ، رهبر ˈچاویستˈ ابراز امیدواری کرد که اوباما اجازه دهد که ˈماکسیمیان آروالائزˈ ، به عنوان سفیر جدید ونزوئلا در واشنگتن ، فعالیت خود را برای ادامه حاصلخیز کردن راه یک نوع جدید روابط آغاز کند . این امر باعث عادی سازی روابط دیپلماتیک خواهد شد. روابط دیپلماتیک بین دو کشور از سال 2010 قطع می باشند زیرا ونزوئلا ، آمریکا را به دخالت در امور داخلی خود متهم کرده است .

اروپام **1234**1566
کد N203789