مصر 30 تونل زیرزمینی را در صحرای سینا منهدم کرد

تونل,منهدم

تهران -ایرنا- نیروهای گارد مرزی مصر طی چند روز گذشته، 30 تونل زیرزمینی را در صحرای سینا منهدم و دهها مظنون تحت تعقیب را نیز دستگیر کردند.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، با انجام عملیات اخیر ، شمار تونل های منهدم شده در نوار مرزی به 1484 تونل رسیده است.

فلسطینی های ساکن غزه در سال های اخیر در پی ادامه محاصره رژیم صهیونیستی، از تونل های زیرزمنیی برای انتقال مایحتاج خود استفاده می کنند.

از سوی دیگر گارد مرزی مصر در منطقه نظامی جنوب نیز 30 تبعه سودان و یک تبعه اتیوپی را که در صدو ورود غیر قانونی به مصر بودند، دستگیر کرد.

بر اساس این گزارش در همین راستا طی هفته جاری 33 عنصر مظنون و 16 فراری تحت تعقیب و سه مجرم تحت تعقیب در استان های مختلف دستگیر شدند.

از سوی دیگر نیروهای امنیتی همچنین پنج فراری تحت تعقیب و چهار مجرم و دو فرد مظنون تحت تقیب را در استان دمیاط دستگیر کردند.

این در حالی است که براساس اعلام وزارت امور خارجه مصر، شبه نظامیان مستقر در صحرای سینا از زمان برکناری ˈمحمد مرسیˈ رییس جمهوری پیشین مصر از قدرت بر شدت حملات خود علیه نیروهای دولتی افزودند که بر اثر آن بیش از 400 سرباز و پلیس کشته شده اند.

حملات شبه نظامیان در ماه های اخیر به شهر قاهره و دیگر شهرهای مصر نیز کشیده شده است.

افراد مسلح در صحرای سینا از خلا امنیتی ایجاد شده پس از سقوط دولت ˈحسنی مبارکˈ رییس جمهوری اسبق مصر برای انجام حملات بهره گرفته اند.

دولت مصر از زمان برکناری مرسی سرکوب گسترده ای را علیه اخوان المسلمین و هواداران این گروه به راه انداخته و بر شدت عمل خود برای برچیدن آنچه عناصر تروریستی در صحرای سینا می نامد، افزوده است.

**مترجمام**1480**
کد N203747