تسلیم اعتبارنامه نماینده دائم کشورمان به مدیرکل سازمان منع سلاح‌های شیمیایی

سیاسی

سفیر و نماینده دائم کشورمان در سازمان منع سلاح‌های شیمیایی در لاهه ضمن تسلیم اعتبارنامه خود به مدیرکل سازمان منع سلاح‌های شیمیایی بر خواست ایران برای دستیابی به جهانی عاری از سلاح‌ها تاکید کرد.

سفیر و نماینده دائم کشورمان در سازمان منع سلاح‌های شیمیایی در لاهه ضمن تسلیم اعتبارنامه خود به مدیرکل سازمان منع سلاح‌های شیمیایی بر خواست ایران برای دستیابی به جهانی عاری از سلاح‌ها تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علیرضا جهانگیری سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان منع سلاح‌های شیمیایی در لاهه روز چهارشنبه 13 فروردین 1393 طی مراسمی اعتبارنامه خود را تسلیم احمد اوزومجو کرد.

اوزومجو در این دیدار ضمن تبریک انتخاب سفیر کشورمان به این سمت و با اشاره به سطح همکاری‌ها و روابط بسیار خوب موجود بین هیات نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در لاهه با سازمان منع سلاح‌های شیمیایی، ابراز امیدواری کرد در دوره مسئولیت ایشان نیز این روند همکاری‌ها ادامه و گسترش یابد.

مدیرکل سازمان منع سلاح‌های شیمیایی حساسیت و اهمیت کشورمان در زمینه اجرای کامل مفاد کنوانسیون منع سلاح‌های شیمیایی را ناشی از تجربیات وحشتناک ایران به عنوان قربانی سلاح‌های شیمیایی ارزیابی و از حمایت جمهوری اسلامی ایران و از تلاش‌ها و اقدامات سازمان برای جهانی عاری از سلاح‌های شیمیایی و نیز کمک‌های کارشناسی کشورمان به سوریه جهت اجرای تعهدات کنوانسیونی این کشور تقدیر کرد.

سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان منع سلاح‌های شیمیایی نیز در این دیدار ضمن تبریک به مناسبت اعطای جایزه صلح نوبل سال 2013 به سازمان و نیز انتخاب مجدد آقای احمد اوزومجو به سمت مدیرکل سازمان برای دومین بار تصریح کرد: علاقه‌مندی جمهوری اسلامی ایران به عنوان بزرگ‌ترین قربانی سلاح‌های شیمیایی در دوران معاصر برای مشارکت فعال در مباحث مربوط به سازمان منع سلاح‌های شیمیایی، از یک مطالبه ملی در ایران و همچنین از اصول سیاست خارجی کشورمان مبنی بر مخالفت با وجود هرگونه سلاح کشتار جمعی در جهان و دستیابی به جهانی عاری از این قبیل سلاح‌ها به ویژه سلاح‌های شیمیایی ناشی می‌شود.

سفیر کشورمان همچنین با تاکید بر اهمیت بسیار زیاد موضوع امحای کامل ذخایر سلاح‌های شیمیایی کشورهای دارنده و پایبندی آنها به تاریخ‌های تعیین شده برای تکمیل فرآیند انهدام ذخایر سلاح‌های شیمیایی خود، اظهار کرد: در صورتی که این فرآیند با موفقیت انجام پذیرد این امر موجب ارتقای جایگاه بین‌المللی سازمان خواهد شد و نیز موفقیتی بزرگ برای تمامی کشورهای عضو محسوب می‌شود.

سفیر کشورمان همچنین از همکاری سازنده مدیرکل سازمان در زمینه موضوعات مطروحه از سوی کشورمان در خصوص قربانیان سلاح‌های شیمیایی از جمله نصب بنای یادبود قربانیان سلاح‌های شیمیایی در محوطه سازمان، ارسال پیام سالانه مدیرکل به مناسبت سالگرد بمباران شیمیایی شهر سردشت و ایجاد شبکه بین‌المللی حمایت از قربانیان این سلاح‌ها در سازمان و کمک مالی به آن تشکر و قدردانی کرد.

انتهای پیام

کد N203737