با محکوم کردن دخالت‌های اتحادیه اروپا در امور ایران؛

رئیسی: ما دست شما را خوانده‌ایم

سیاسی

معاون اول رییس قوه قضاییه با محکوم کردن دخالت‌های اتحادیه اروپا در مساله حقوق بشر در ایران گفت: اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها خودشان ناقص حقوق بشر هستند و ما دخالت‌های آنها را محکوم می‌کنیم و می‌گوییم آنها اول باید به عملکرد خودشان نگاه کنند.

به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رییسی سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران در سخنانی با موضوع بررسی فضایل و مناقب حضرت فاطمه زهرا (س) و سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی ضمن تسلیت به مناسبت شهادت حضرت فاطمه (س) گفت: امروز مدعیان حقوق بشر، مدعی دیگران می‌شوند. اتحادیه اروپا علیه ملت بزرگ ایران قطعنامه صادر می‌کند در حالی که باید در مقابل نقض حقوق بشر در کشورهای خود و دیگر کشورها پاسخگو باشد.

وی ادامه داد: امروز مگر در گزارش‌ها نیست که مردم محروم آفریقا را مورد آزمایش قرار می‌دهند و داروهایشان را به روی آنها آزمایش می‌کنند حتی مستندی هم از این مساله از صدا و سیمای خودمان پخش شد که سربازان آمریکایی مورد آزمایش داروها قرار می‌گیرند. آنها حتی به مردم خودشان هم رحم نمی‌کنند و این مساله ریشه‌اش در انسان‌مداری و دوری از خداست. همچنان که موجبات جنگ جهانی دوم را فراهم کردند و گرفتار سیاست بدون دیانت شدند. آنها امروز می‌خواهند مدعی حقوق بشر شوند، نسبت به امتی که خود مدعی است.

رییسی ادامه داد: آنها که خود مدعی هستند، بروند زندان‌های ابوغریب و دیگر زندان‌های نظام تحت سلطه‌شان را ببینند. قاچاق انسان به ویژه قاچاق زنان بین 12 تا 22 سال که آمار تکان دهنده‌ای است را ببینند.

سخنران پیش از خطبه نماز جمعه این هفته تهران در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به تلاش دشمنان در اعمال فشار بر نقطه قوت نظام اسلامی ایران گفت: اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها خودشان فکر می‌کنند که به مساله حقوق بشر عمل می‌کنند در حالی که خود از ناقضان آن هستند ما دخالت‌های آنها را محکوم می‌کنیم و می‌گوییم اول به عملکرد خودشان نگاه کنند و بروند آنها را بررسی کنند. مساله حقوق بشر و مساله هسته‌ای از جمله فشارهایی است که می‌خواهند به ملت ما اعمال کنند تا ملت‌ ما از ارزش‌هایش دست بردارد اما اعلام می‌کنیم که ما دست شما را خوانده‌ایم.

وی افزود: همه این فشارها برای آن است که ملت از اهداف بزرگش بماند اما ما با اتکای به حضرت حق، اعتماد به خود و مقام معظم رهبری دشمن را در این عرصه ناامید خواهیم کرد و از مسئولان می‌خواهیم تا در این عرصه پاسخی به حق به ناقضان قانون بدهند.

ادامه دارد ...

کد N203546