انتخابات اندونزی و جایگاه حزب حاکم/ اندونزی، اقتصاد در حال ظهور

انتخابات

کوالالامپور - ایرنا - سوسیلو بامبانگ یودهویونو رییس جمهور اندونزی که حزبش شانس پایینی در انتخابات این کشور دارد در یک تجمع انتخاباتی گفت که اندونزی در عرض پنج سال آینده به عنوان یک قدرت اقتصادی در حال ظهور در جهان مطرح خواهد شد.

به گزارش ایرنا، یودهویونو روز جمعه در یک تجمع انتخاباتی حزب دموکرات این کشور در جاکارتا، از پایه های اقتصادی این کشور سخن گفت و تاکید کرد که اندونزی یک اقتصاد نوظهور است و به عنوان یک قدرت اقتصادی مطرح خواهد شد.

15 حزب اندونزی برای کسب کرسی های پارلمان این کشور در روز چهارشنبه هفته آینده با هم رقابت می کنند.

یودهویونوکه برآمده از حزب دموکرات اندونزی است با ارایه دستور کار این حزب برای پنج سال آینده، افزایش حقوق کارمندان دولت تا چهار برابر کنونی را از برنامه های این حزب ذکر کرد.

وی مدعی شد که حزب دموکرات اندونزی در یک دهه گذشته توسعه و رفاه را برای این کشور به ارمغان آورده است.

وی گفت: ما سیاست رشد بیشتر اقتصادی اندونزی را پیگیری می کنیم . اقتصاد اندونزی یک اقتصاد در حال ظهور است و شاخص توسعه انسانی در این کشور رفاه مردم خواهد شد.

رییس جمهور اندونزی که ریاست حزب حزب دموکرات این کشور را نیز برعهده دارد، گفت که قوانین باید اجرا شود و فساد نیز ریشه کن خواهد شد.

یودهویونو براساس قانون اساسی اندونزی نمی تواند برای دوره سوم در انتخابات ریاست جمهوری این کشور در 18 تیر ماه سال جاری شرکت کند و برخی شخصیت های این حزب نیز رسوایی های مالی داشته اند.

حزب دموکرات بزرگترین برنده انتخابات پارلمانی اندونزی در سال 2009 بود و توانست 20 درصد آرا را کسب کند.

یک نظرسنجی نشان می دهد حزب گلکار و حزب مبازه دموکراتیک اندونزی بیشترین شانس کسب اکثریت آرا مجالس این دوره را دارند.

براساس این نظرسنجی حزب گلکار 21 ممیز 9 درصد آرا و حزب مبارزه دموکراتیک اندونزی 21 ممیز یک درصد آرا را در انتخابات مجالس اندونزی کسب خواهند کرد.

حزب دموکراتیک وابسته به رییس جمهور اندونزی نیز با کسب هفت ممیز شش درصد آرا در جایگاه چهارم یافته های این نظرسنجی قرار گرفته است.

حزب حاکم اندونزی عمدتا به دلیل رسوایی های مالی اعضا محبوبیت خود را به طور قابل توجهی از دست داده است.

برخی نظرسنجی ها نیز نشان می دهد این حزب تنها شش درصد آرا را کسب خواهد کرد و این به معنای آن است که این حزب قادر نخواهد بود به احتمال زیاد یک نامزد برای ریاست جمهوری معرفی کند.

آساق**د.م**1611
کد N202834