تسلیم پیام رئیس‌جمهور کشورمان به امیر کویت

ايران,كويت

معاون عربی و آفریقایی وزارت امور خارجه در دیدار با امیر کویت، پیام دعوت رئیس جمهور اسلامی ایران از امیر کویت برای سفر به کشورمان را به وی تسلیم کرد.

معاون عربی و آفریقایی وزارت امور خارجه در دیدار با امیر کویت، پیام دعوت رئیس جمهور اسلامی ایران از امیر کویت برای سفر به کشورمان را به وی تسلیم کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) امیرکویت ضمن تشکر از پیام دعوت دکتر روحانی و تاکید بر انجام این سفر اظهار کرد: همکاری‌های همه‌جانبه منطقه‌ای مورد توجه و در راستای مصالح ما است .

امیرکویت با ابلاغ سلام به مقام معظم رهبری و رئیس جمهور کشورمان بر ضرورت همکاریهای دو طرف برای مقابله با افراط گرایی و یافتن راه حل سیاسی برای حل بحران سوریه تاکید کرد و افزود : روشهای نظامی و امنیتی مورد تائید ما نیست.

معاون وزیر امور خارجه در این دیدار با اشاره به روابط خوب و تاریخی دو کشور اظهار امیدواری کرد همکاریهای دو کشور که در کمیته های مختلف بین دو کشور پیگیری می شود با تلاش و جدیت در آینده نزدیک به نتایج ملموس و قابل قبولی دست یابد.

امیرعبداللهیان افزود: روابط جمهوری اسلامی و کشورهای همسایه بخصوص در حوزه خلیج فارس با اهتمام مشترک در مسیر درست خود در حرکت است.

وی همچنین اظهار کرد: تروریسم ، افراط گرایی و دامن زدن به درگیری‌های طائفه‌ای از جمله آفت‌های کنونی منطقه است و معتقدیم همه کشورهای اسلامی از این افراط گرایی و تروریسم تکفیری آسیب خواهند دید و اگر این روند متوقف نشود جبران آن براحتی امکان پذیر نخواهد بود.

وی با بیان این‌که «رشد گروههای افراطی امنیت منطقه را بر هم خواهد زد» افزود: پیام ایران، امنیت برای صلح و مقابله با افراط گرایی و خشونت است.

معاون وزیر امور خارجه کشورمان در خصوص بحران سوریه گفت: سوریه از طریق برگزاری انتخابات در مسیر حل دموکراتیک و سیاسی گام بر می دارد در حالی که برخی طرف هایی که از تداوم تسلیح گروههای مسلح بی مسئولیت سخن می‌گویند به آتش خشونت و تروریسم دامن می‌زنند.

امیرعبداللهیان در این سفر یک روزه همچنین با جاراله، قائم مقام وزارت خارجه کویت دیدار کرد و مسائل مورد علاقه دو طرف را مورد گفتگو قرار داد.

انتهای پیام

کد N201948