امیرعبداللهیان:

ایران به رأی واقعی مردم سوریه احترام بسیار می‌گذارد

ايران,سوريه,مصر

معاون وزیر امورخارجه کشورمان گفت: تنها راه حل مسئله سوریه، راه حل سیاسی و دمکراتیک است و ایران به رأی واقعی مردم سوریه احترام بسیار می‌گذارد.

معاون وزیر امورخارجه کشورمان گفت: تنها راه حل مسئله سوریه، راه حل سیاسی و دمکراتیک است و ایران به رأی واقعی مردم سوریه احترام بسیار می‌گذارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) به نقل از الحیات، حسین امیرعبداللهیان در مصاحبه خبری در سفارت ایران درکویت تصریح کرد: ایران در همین چارچوب در دیدار اخیر اخضر ابراهیمی فرستاده ویژه سازمان ملل از تهران، طرحی برای حل مسئله سوریه ارائه کرد به علاوه، ایران مذاکرات مستمر با ترکیه و قطر در این‌باره دارد و مذاکراتی را در آینده با کشورهای دیگر مانند عربستان در این باره برگزار خواهد کرد.

وی گفت: ما معتقدیم که سوریه شرایط سخت امنیتی را پشت سر گذاشته است و تروریسم در این کشور مسیر نابودی و اضمحلال را می پیماید.

وی در پاسخ به پرسشی درباره حضور حزب الله در سوریه تصریح کرد: جنبش حزب‌الله با حضور در بخشی از خاک سوریه درواقع از سرزمین لبنان دفاع می‌کند و همچنان که سید حسن نصرالله دبیرکل این جنبش گفته است در صورتی که گروههای تروریستی، سوریه را ترک کنند و تهدیدی علیه لبنان وجود نداشته باشد، دیگر دلیلی برای حضور حزب‌الله در سوریه وجود نخواهد داشت.

معاون وزیر امورخارجه کشورمان گفت: ایران اعتقاد دارد بشار اسد رئیس جمهور قانونی سوریه و منتخب مردم این کشور است و به رأی این مردم باید احترام گذاشت.

وی در پاسخ به پرسشی درباره اوضاع مصر تصریح کرد: ایران خواستار بازگشت مصر به مسیر دمکراسی است و برگزاری همه پرسی گامی در این مسیر به شمار می رود.

امیرعبداللهیان گفت: اشتباه محمد مرسی رئیس جمهور پیشین مصر این بود که از همه گروه‌ها و احزاب تأثیرگذار در این کشور استفاده نکرد، ما امیدواریم که این حادثه تکرار نشود و مصر برای همه مصری‌ها باشد.

انتهای پیام

کد N201901