معاون سازمان اوقاف و امور خیریه:

اجرای طرح یاس نبوی در بیش از 2 هزار و 300 بقعه متبرکه

ايران,حضرت فاطمه س ,نوروز

معاون فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور گفت: در ایام تعطیلات نوروزی امسال دو هزار و 500 روحانی در سراسر کشور به بقاع متبرکه اعزام شده‌اند.

معاون فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور گفت: در ایام تعطیلات نوروزی امسال دو هزار و 500 روحانی در سراسر کشور به بقاع متبرکه اعزام شده‌اند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام و المسلمین احمد شرفخانی در شورای اداری خراسان جنوبی با اشاره به این‌که «در خراسان جنوبی بیش از 100 امام‌زاده و بقعه متبرکه وجود دارد» گفت: امنیت زندگی امروز خود را مدیون امام‌زاده‌ها هستیم.

وی با بیان این‌که «بزرگداشت و تکریم امام‌زاده از مباحث مهم است و باید مورد توجه باشد» گفت: از سال‌های گذشته همایش بزرگداشت امام‌زاده‌ها در پنجم ذی‌القعده برگزار می‌شود.

وی با اشاره به این‌که «در راستای فرهنگی کردن بقاع متبرکه کارهای خوبی انجام شده است» افزود: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده امسال کنگره بزرگداشت شخصیت‌ها برگزار خواهد شد.

معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه افزود: پارسال در 17 روز تعطیلات نوروزی 69 هزار نفر بار زائر در اما‌مزاده‌ها سراسر کشور حضور داشته‌اند.

وی با اشاره به این‌که «طرح آرامش بهاری در دو هزار و 286 امام‌زاده برگزار شد»، افزود: برنامه‌های مختلفی از لحظه تحویل سال برای خانواده‌ها، کودکان و نوجوانان در قالب برپایی خیمه‌های معرفت، برگزاری کلاس‌های مشاوره خانواده، ایستگاه‌های همه واقف باشیم در قالب طرح آرامش بهاری تدارک دیده شد.

وی از برگزاری طرح یاس نبوی از 10 فروردین جاری در امام‌زادگان و بقاع متبرکه کشور خبر داد و گفت: این طرح در ایام شهادت حضرت فاطمه(س)، در بیش از 2 هزار و 300 بقعه متبرکه کشور برگزار می‌شود.

انتهای پیام

کد N201782