فاضل میبدی در گفت وگو با ایلنا:| 154623

امروز نمی توان از حکومتی دم زد که در آن رای مردم جایگاهی نداشته باشد

سیاست داخلی

متاسفانه عده ای در کشور همچون القاعده و طالبان فکر می کنند/باید جواب کسانی که موضع امام را به نفع خود تفسیر می کنند و یا حرفهای ایشان را به نوعی تحریف می کنند داده شود.

عضو مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم گفت: باید جواب کسانی که موضع امام را به نفع خود تفسیر می کنند و یا حرفهای ایشان را به نوعی تحریف می کنند داده شود، امروز دیگر نمی توان از حکومتی دم زد که در آن رای مردم جایگاهی نداشته باشد.

حجت السلام و المسلمین محمد تقی فاضل میبدی در گفتگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به روز جمهوری اسلامی ایران گفت: در سالهای اخیر زمزمه هایی مطرح شده مبنی بر این که امام خمینی طرفدار جمهوریت نبوده اند و اگر بحث جمهوریت را مطرح کردند به خاطر مصلحت بود در حالی که این اشتباه فاحش و شاید خطرناکی است.

وی منشاء اظهارات گفته شده را جهالت دانست و گفت:  متاسفانه عده ای در کشور همچون القاعده و طالبان فکر می کنند. در حالی که  از دوره مشروطیت به بعد بحث تفکیک قوا، انتخابات، پارلمان و مشارکت سیاسی مردم همواره در کشور مطرح بوده است که بهترین نوع آن را پس از انقلاب اسلامی مشاهده می کنیم.

این فعال سیاسی اصلاح طلب افزود: امام راحل همواره هوشیار بود و دنیای جدید را به خوبی می شناخت. به گونه ای که وقتی در فرانسه از ایشان سوال شد منظور شما از جمهوری اسلامی چیست؟ ایشان فرمودند یعنی نظامی که در آن احکام اسلامی اجرا می شود لکن با انتخاب مردم.

وی با اشاره به این که امام همواره روی جمهوریت نظام تاکید داشتند، گفت: در فصل پانزدهم پیش نویس قانون اساسی نیز امده است که حق حاکمیت ملی از آن همه مردم است و نمی شود این حق را منکر شد.

حجت الاسلام فاصل میبدی افزود: باید جواب کسانی که موضع امام را به نفع خود تفسیر می کنند و یا حرفهای ایشان را به نوعی تحریف می کنند داده شود امروز دیگر نمی توان از حکومتی دم زد که در آن رای مردم جایگاهی نداشته باشد.

کد N201701