عباس:درخواست پیوستن به معاهده‌های بین‌المللی را امضا می‌کنم

سیاسی

رییس تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد، در پاسخ به تاخیر اسراییل در آزادی آخرین گروه از اسرای فلسطینی درخواست پیوستن به 15عضو غیردائم سازمان ملل و معاهده‌های بین‌المللی را امضا می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری شینهوا، محمود عباس، رییس تشکیلات خودگردان فلسطین در دیداری با اعضای سازمان آزادی‌بخش فلسطین (ساف) گفت که این تصمیم را در پی شکست آمریکا در متقاعد کردن اسراییل برای آزادی 26 اسیر فلسطینی که در زندان‌های اسراییل به سر‌می‌برند گرفته است.

وی در سخنرانی تلویزیونی خود یکی از معاهده‌ها را امضا کرد.

با امضای این معاهده‌های بین‌المللی، خصوصا کنوانسیون‌های چهارم ژنو، فلسطینی‌های می‌توانند علیه نقض حقوق بشر و شهرک‌سازی‌ها از اسراییل شکایت کنند.

محمود عباس در ادامه گفت: اگر اسراییل باقی اسرای فلسطینی را آزاد نمی‌کند، ما 63 معاهده بین‌المللی را امضا کرده و به سازمان‌های بین‌المللی می‌پیوندیم.

وی با اعلام اینکه به دنبال رویارویی با آمریکا نیست، افزود: امضای معاهده‌های بین‌المللی حق فلسطین است و اقدامی علیه آمریکا یا هیچ طرف دیگر از جمله اسراییل محسوب نمی‌شود.

از سوی دیگر خبرگزاری رویترز گزارش داد که در پی تصمیم محمود عباس، جان کری، وزیر خارجه آمریکا نیز سفر خود به رام‌الله را که قرار بود امروز (چهارشبه) انجام دهد، لغو کرده است.

وزیر خارجه آمریکا در جمع خبرنگاران در بروکسل، بلژیک گفت: تیم من امشب جلسه مهمی با دو طرف دارد. ما از دو طرف می‌خواهیم مادامی که با آنها کار می‌کنیم، خویشتنداری کنند. مهم این است که این روند ادامه پیدا کند و راهی پیدا کنیم تا ببینیم آیا دو طرف برای پیشبرد این مساله آمادگی دارند یا خیر، اما در پایان تصمیم با آنها است.

انتهای پیام

کد N201664