طرابلس لبنان/ تداوم اجرای برنامه امنیتی ، 75 تن بازداشت شدند

طرابلس,برنامه امنیتی

بیروت – ایرنا – ارتش لبنان در پایان اولین روز اجرای برنامه جدید امنیتی در شهر طرابلس معروف به پایتخت شمال لبنان با صدور بیانیه اعلام کرد که 75 تن از افرادی که در فهرست دستگاه قضایی قرار داشتند، بازداشت شدند.

به گزارش ایرنا، در بیانیه ارتش لبنان با تاکید بر اینکه ، برنامه جدید امنیتی با قوت و تا رسیدن به اهداف تعیین شده ، ادامه می یابد، آمده است که در میان بازداشت شدگان 27 تبعه سوری و فلسطینی وجود دارد.

بازداشت شدگان که وابسته به بیشتر جریان های سیاسی لبنان هستند برای اقدامات قانونی تحویل دستگاه های مربوطه شده اند.

« نهاد المشنوق» وزیر کشور لبنان تاکید کرده است که لبنان بعداز اجرای برنامه امنیتی با قبل از آن بسیار متفاوت خواهد بود.

نیروهای ارتش و امنیتی لبنان 92 موتورسیکلت ، 6 خودرو و مقادیر زیادی سلاح ، مهمات و تجهیزات نظامی دیگر را کشف و ضبط کرده اند.

براساس این گزارش ، چرخبال های ارتش لبنان دیروز (سه شنبه) همواره در آسمان شهر طرابلس پروازهای شناسایی انجام می دادند ویگان ها وگشتی های ارتش سوریه در خیابان های اصلی و ورودی های دو منطقه باب التبانه و جبل محسن مستقر شده اند.

نیروهای ارتش دهها پست ایست و بازرسی در سطح شهر و ورودی و خروجی های طرابلس ایجاد کرده اند.

خطوط اینترنت در طرابلس لبنان همچنان قطع است تا فرصت برای تحریک علیه نیروهای ارتش و امنیتی لبنان از بین برود.

برنامه جدید امنیتی در طرابلس لبنان صبح روز(سه شنبه) شروع شد و اقدامات ارتش و نیروهای امنیتی لبنان بر دو منطقه سنی نشین «باب التبانه» که بیشتر اهالی آن به مخالفت با نظام سوریه معروف هستند و منطقه علوی نشین «جبل محسن» که به حمایت از نظام سوریه شهرت دارند، متمرکز است.

برنامه جدید امنیتی لبنان اخیرا در شورای عالی دفاع این کشور تصویب و بلافاصله با تایید هیات دولت و اعلام حمایت سیاسی کامل از این برنامه در دستور کار ارتش و نیروهای امنیتی لبنان قرار گرفت.

این برنامه بدنبال افزایش بی سابقه انفجارهای تروریستی ، حملات موشکی به مناطق مختلف شمال وشرق لبنان ، درگیری های مسلحانه و اقدامات تروریستی علیه نیروهای ارتش و امنیتی و با هدف بازگرداندن امنیت و آرامش به لبنان مورد توجه مقامات این کشور قرار گرفت و با استقبال مردم روبه رو شده است.

در دور جدید درگیری های مسلحانه در شهر طرابلس لبنان که تقریبا دو هفته طول کشید حدود 27 تن کشته و 200 تن زخمی شدند.

خاورم ** 1324
کد N201576