مبلغ 8 ملیارد و 300 میلیون یورو به یونان پرداخت خواهد شد

پرداخت مرحله بعدی وام به آتن,یونان

آتن- ایرنا- وزیران اقتصادی و دارایی اروپا با پرداخت 8 میلیارد و 300 میلیون یورو به یونان موافقت کردند.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا ازآتن، در اولین روز اجلاس وزیران اقتصاد و دارایی اروپا موسوم به یورگروپ،با پرداخت مبلغ 8 میلیارد و 300 میلیون یورو به یونان موافقت شد.

در اجلاس امروز با تاکید براینکه یونان بایستی به روند انجام اصلاحات اقتصادی شتاب بیشتری بخشد اعلام شده که مبلغ 8 میلیارد و 300 میلیون طی مدت سه ماه به یونان در قبال اجرای تمام اصلاحات خواسته شده توسط وام دهندگان پرداخت گردد.

وزیران اقتصاد و دارایی اتحادیه اروپا امروز در شهر آتن پایتخت یونان با ابراز رضایت از روند انجام اصلاحات در سیستم اقتصادی یونان، تصمیم گرفتند که مبلغ 6 میلیارد و 300 میلیون یورو در 10 روز اول اردبهشت و یک میلیارد در خرداد ماه و یک میلیارد یورو در تیرماه منوط به رضایت در بررسی های آتی نمایندگان تروئیکا از وضعیت اوضاع اقتصادی یونان و اجرای اصلاحات خواسته شده، در اختیار آتن قرار دهند.

یونان انتظار داشت پس ازتوافق به عمل آمده چندروزپیش با نمایندگان بانک مرکزی اتحادیه اروپا،بانک جهانی و صندوق بین المللی پول موسوم به تروئیکا یعنی وام دهندگان خارجی به این کشور و تصویب آن در روز یکشنبه گذشته توسط پارلمان یونان،مبلغ 11 میلیارد و 900 میلیون یورو از وام 130 میلیاردی در اختیار آتن قرار گیرد.

تروئیکا حدود دوسال و نیم پیش تصمیم گرفت که مبلغ 130 میلیارد یورو طی مدت سه سال مشروط به اینکه آتن تمام خواسته های وام دهندگان را اجرا کند، بصورت مرحله ای، برای کمک به برون رفت این کشور از بحران مالی ،به آتن پرداخت نماید.

اروپام**2170**1547
کد N201395