کویت اتهامات آمریکا را درباره حمایت از تروریست های سوریه تکذیب کرد

نایف العجمی,سوریه

تهران – ایرنا – ˈ نایف العجمی ˈ وزیر دادگستری و امور اسلامی کویت ادعاهای یک مقام بلندپایه آمریکایی را درباره حمایت وی از گروه های تروریستی در سوریه و تامین بودجه برای اقدامات تروریستی دراین کشور ، رد کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز از شهر کویت به نقل از خبرگزاری رسمی این کشور، العجمی در بیانیه هیات دولت کویت که دوشنبه شب منتشر شد،سخنان ماه مارسˈ دیوید کوهن ˈ معاون وزارت دارایی امریکا را در در رسانه های این کشور، بی پایه و اساس دانست.

سیاست دولت کویت برخلاف دو کشور دیگر عربی حوزه خلیج فارسی یعنی عربستان سعودی و قطر، علیه مسلح کردن تروریست هایی است که برای سرنگونی حکومت سوریه می جنگند.دولت کویت همچنین به تلاشی برای تامین بودجه برای مقاصد انساندوستانه در سوریه از طریق سازمان ملل متحد دست زده است.

بااین حال دراین کشور هم پیمان آمریکا،در اماکن خصوصی یا ازطریق رسانه های اجتماعی اقدام به گردآوری پول می شود که برخی ازآنها به مصرف کمک به پناهندگان سوری می شود و برخی دیگر آشکارا صرف خرید تسلیحات برای تروریست های مرتبط با القاعده در سوریه می گردد.

کوهن با متهم کردن عجمی به داشتن سابقه تشویق تروریست ها در سوریه، گفته بود:تصویر وی بر روی پوسترهای تبلیغاتی به منظور تامین بودجه برای ˈجبهه النصرهˈ مرتبط با القاعده چاپ شده است.

اما بیانیه هیات دولت کویت حاکیست که دولت این کشور ضمن مخالفت شدید با همه شکل های تروریسم به رغم توجیه آن، برای مبارزه با تروریسم همکاری خواهد کرد.

بر اساس این بیانیه، العجمی افزوده است که همه فعالیت ها و تلاش های وی بخشی از تلاش های سازماندهی شده رسمی وغیررسمی این کشور در حوزه های خیریه، مذهبی و انساندوستانه به شمار می رود.

Nayef al-Ajmi, David Cohen

مترجمام**1486**1547
کد N201293