در گفتگو با مهر مطرح شد؛

وابستگی بودجه جاری کشور به درآمد های نفتی خلاف اقتصاد مقاومتی است/صنایع تبدیلی فعال شود

مجلس

نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گره خوردن بودجه جاری کشور به در آمد نفتی را برخلاف سیاست های اقتصاد مقاومتی خواند و گفت: برای توسعه کشور باید از امکانات داخلی مانند نفت،گاز، معادن و صنایع تبدیلی آن ها استفاده کنیم.

محمدرضا خانمحمدی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی مهر در مورد راهکارهای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی گفت: نگاه به درون از مهمترین سر فصل های سیاستهای اقتصاد مقاومتی است که به معنای استفاده از امکانات داخلی برای توسعه اقتصادی می باشد.

نماینده مردم زنجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: باید از امکانات خود مانند نفت،گاز ، پتروشیمی و معدن برای توسعه کشور  استفاده کنیم و در صنایع تبدیلی آن ها اقدامات جدی انجام دهیم.

وی با تاکید بر اینکه بودجه جاری کشور نباید به در آمد های نفتی گره بخورد اظهار داشت: بارها رهبری انقلاب ما را از این کار پرهیز داده اند اما متاسفانه شاهد هستیم که حدود 15 تا 20 هزار میلیارد تومان از بودجه سالانه کشور به صادرات نفت وابسته است.

نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، اقتصاد عدالت بنیان و دانش بنیان را از پایه های دیگر اقتصاد مقاومتی خواند و گفت: باید در اقتصاد مقاومتی توجه ویژه به مناطق محروم داشت.

وی ادامه داد: صنایع کشور از کهنگی دانش فنی رنج می برند و عمده مشکلات موجود در صنایع کهنگی صنایع است نه سرمایه در گردش، باید با استفاده از جوانان تحصیل کرده دانش فنی صنعت را در مرز دانش فنی جهانی اداره کنیم.

وی اظهار داشت: ایجاد اشتغال نیز از پایه های اقتصاد مقاومتی است که به صنایع و معادن و نفت و گاز وابسته است.