آغاز برنامه جدید امنیتی در طرابلس لبنان/ بازداشت های گسترده ، قطع اینترنت

برنامه امنیتی,طرابلس

بیروت - ایرنا – اجرای برنامه جدید امنیتی در طرابلس لبنان صبح روز(سه شنبه) شروع شد و در همان ساعات اولیه نیروهای ارتش و امنیتی وارد مناطق بحرانی پایتخت شمالی این کشور شدند.

به گزارش ایرنا، تاکنون شمار زیادی از اتباع لبنانی و حتی سوری که به ایجاد اخلال های امنیتی و دست داشتن در درگیری های مسلحانه اخیر شهر طرابلس متهم هستند، بازداشت شده اند.

همزمان با اجرای این برنامه امکان برقراری تماس با تلفن های همراه بسیار سخت و دو خط اینترنت لبنان « آلفا» و « ام. تی. اس» در طرابلس قطع شده تا امکان تحریک علیه نیروهای ارتش و امنیتی میسر نباشد.

براساس این گزارش، اقدامات ارتش و نیروهای امنیتی لبنان بر دو منطقه سنی نشین «باب التبانه» که بیشتر اهالی آن به مخالفت با نظام سوریه معروف هستند و منطقه علوی نشین «جبل محسن» که به حمایت از نظام سوریه شهرت دارند، متمرکز است.

ارتش لبنان با استفاده از چندین بالگرد نظامی و خودروهای زرهی و سلاح های سبکه و نیمه سنگین اجرای برنامه جدید امنیتی را در محورهای درگیری های مسلحانه آغاز کرده است.

نیروهای ارتش لبنان برای شروع این برنامه در طرابلس بطور چشمگیر افزایش یافته است و در مناطق مختلف طرابلس مستقر شده اند.

براین اساس بیش از 1400 سرباز و 63 افسر لبنانی به نیروهای ارتش که از قبل در طرابلس مستقر بوده اند، پیوسته اند.

نیروهای ارتش لبنان با حمله گسترده به مکان اجرای طرح الحریری – الامریکان – البقار این منطقه را محاصره کرده و همچنین حملات گسترده ای را در منطقه جبل محسن شروع کرده و بطوری گسترده در مقابل دفاتر حزب عربی دموکراتیک و منزل « رفعت عید » مستقر شده اند.

برنامه جدید امنیتی لبنان اخیرا در شورای عالی دفاع این کشور تصویب و بلافاصله با تایید هیات دولت و اعلام حمایت سیاسی کامل از این برنامه در دستور کار ارتش و نیروهای امنیتی لبنان قرار گرفت.

این برنامه بدنبال افزایش بی سابقه انفجارهای تروریستی ، حملات موشکی به مناطق مختلف شمال وشرق لبنان ، درگیری های مسلحانه و اقدامات تروریستی علیه نیروهای ارتش و امنیتی و با هدف بازگرداندن امنیت و آرامش به لبنان مورد توجه مقامات این کشور قرار گرفت و با استقبال مردم روبه رو شده است.

در دور جدید درگیری های مسلحانه در شهر طرابلس لبنان که تقریبا دو هفته طول کشید حدود 25 تن کشته و 200 تن زخمی شدند.

خاورم ** 1324
کد N200881