دمپسی در اراضی اشغالی: کشورهای عربی خلیج فارس و اسرائیل می‌توانند ائتلاف تشکیل دهند

سیاسی

رژیم ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا از به وجود آمدن شرایط مطلوب برای ایجاد ائتلاف‌های جدید در منطقه به ویژه میان کشور‌های حوزه خلیج فارس و رژیم صهیونیستی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت خبری صدی البلد، مارتین دمپسی، رییس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا که به اراضی اشغالی سفر کرده‌، عنوان داشت که امکان ایجاد ائتلاف‌های جدید در منطقه خاورمیانه وجود دارد و این امکان پیش از این وجود نداشت.

وی در ادامه افزود: این ائتلافات جدید باید برای رویارویی با چالش‌های پیش‌روی این منطقه ایجاد شود و امروزه شاهد وجود مسائل مشترکی میان کشور‌های منطقه به دلیل عدم ثبات آنها هستیم و این مساله بزرگ‌ترین فرصت را برای تقویت همکاری‌ها بین این کشور‌ها ایجاد می‌کند.

دمپسی هم‌چنین با اشاره به کشور‌های حوزه خلیج فارس و رژیم صهیونیستی تاکید کرد: این شرایط می‌تواند باعث شود که هم‌پیمانان آمریکا در منطقه تبدیل به همپیمانان یکدیگر نیز شوند.

وی در ادامه مدعی شد: تشکیلات القاعده در حال حاضر قدرت کمتری نسبت به گذشته در منطقه دارد و این مساله به دنبال اعمال فشارهای آمریکا علیه این تشکیلات است. گرچه تشکیلات‌ دیگری براساس تفکرات القاعده فعالیت می‌کنند.

دمپسی هم‌چنین مدعی شد که کشور‌های منطقه می‌توانند برای مقابله با تحرکات ایران در منطقه با یکدیگر همکاری کنند.

رییس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا روز دوشنبه برای دیدار با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی و همتای اسرائیلی‌اش و هم چنین وزیر جنگ این رژیم برای بررسی مسائل منطقه وارد اراضی اشغالی شد.

انتهای پیام

کد N200848