طرح جدید آمریکا برای افزایش حمایت از شورشیان سوری

ایسنا نوشت:

روزنامه واشنگتن پست با انتشار گزارشی از طرح جدید آمریکا برای تقویت حمایت خود از شورشیان سوری پرده برداشت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، روزنامه واشنگتن پست با انتشار گزارشی نوشت که مسؤلان آمریکایی طرح جدیدی را که دربرگیرنده شش بند است، برای تقویت شورشیان سوری تهیه کرده‌اند.

این روزنامه در ادامه نوشت: بر اساس این طرح تعداد شورشیانی که ماهانه آموزش می‌بینند، افزایش می‌یابد؛ به طوری که از 300 تن به 600 تن در اردوگاه‌های اردن و شمال عربستان و همچنین قطر می‌رسد.

علاوه بر آن سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا بر روند آموزش آنها نظارت خواهد داشت. گرچه شورشیان سوری مخالف نظارت این نهاد بر روند آموزششان هستند چرا که معتقدند این اقدام رنگ و بوی سیاسی به برنامه آنها می‌دهد.

در ادامه این گزارش آمده است: قرار است به شورشیان سوری پنج عدد سلاح ضد هوایی اعطا شود، به شرط آنکه از هر گونه عملیاتی که از این سلاح‌ها در آن استفاده می‌شود، فیلمبرداری شود.

همچنین تحقیقات لازم درخصوص شورشیانی که به صفوف دیگر شورشیان می‌پیوندند، انجام شود تا افراد تندرو وارد این گروه‌ها نشوند. چرا که عربستان موافقت کرده تا افراد وابسته به جبهه‌های احرار الشام و النصرة و داعش به این گروه‌ها نپیوندند.

در این گزارش تاکید شده است: آمریکا می‌کوشد گروه‌های مخالف را متحد کرده و اختلافات میان شورشیان را کمرنگ کند و همچنین امنیت به مناطقی که تحت کنترل مخالفان است، بازگردد.

4949

کد N200609