تاکید روسیه بر حضور کارشناسان خود در هیات اعزامی سازمان امنیت و همکاری اروپا به اوکراین

بحران۹۲,روسیه

مسکو - ایرنا- ˈگریگوری کاراسینˈ معاون وزیر امور خارجه روسیه گفت: مسکو خواستار حضور کارشناسان خود در ترکیب هیات اعزامی سازمان امنیت و همکاری اروپا به اوکراین است.

به گزارش ایرنا به نقل از ایتارتاس ، کاراسین روز دوشنبه افزود: همه ما در مورد اینکه هیات اعزامی سازمان امنیت و همکاری اروپا به اوکراین یک فرصت است اتفاق نظر داریم و به همین دلیل نیز خواستار حضور کارشناسان روس در ترکیب آن هستیم.

وی افزود: سازمان امنیت و همکاری اروپا نقش مهمی در روشن کردن وضعیت جاری در اوکراین, بحث درباره آن و پیشنهاد سناریوهای لازم برای حل و فصل بحران دارد.

دیپلمات ارشد روس ادامه داد: امیداوریم که هیات اعزامی سازمان امنیت و همکاری اروپا به اوکراین بتواند اقدامات سازنده و مهمی در (ارتباط با بحران اوکراین) انجام دهد.

روابط روسیه و اوکراین از اوایل بهمن سال جاری میلادی به دنبال فرار ویکتور یانوکوویچ رییس جمهوری روسوفیل این کشور از قدرت و تسلط نیروهای سیاسی غربگرا بر امور به شدت متشنج شده است.

روسیه با استناد به حضور حدود 15 میلیون روس تبار در مناطق شرقی و جنوبی اوکراین می گوید که قدرت در این کشور توسط نیروهای سیاسی غربگرا و با حمایت مالی و سیاسی کشورهای غربی غصب شده است.

اروپام/518 **1010
کد N200490