خاتمی: امیدوارم با آمدن دولت تدبیر و امید در همه نقاط مملکت شاهد پیشرفت باشیم

سیاسی

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمد خاتمی که به استان یزد سفر کرده است، اظهار امیدواری کرد با وجود کمبود آب در فلات مرکزی ایران، با حضور دولت تدبیر و امید در همه نقاط مملکت شاهد پیشرفت باشیم.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) حجت‌الاسلام والسلمین خاتمی در دیدار با جمعی از خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران شهرستان اردکان اظهار کرد: علاقه من به اردکان نه تنها از جهت اینکه وطن و مقسط الراس من است و دلبستگی به وطن از آثار ایمان است بلکه علاقه من به اردکان بیش از اینهاست؛ وقتی نام اردکان را می‌بریم ما به یاد فضیلت، سخت کوشی، ایمان و تحمل و صبوری می‌افتیم که مردم آن داشته و دارند. آن مردم با فرهنگ با ایمان پرتلاش و سخت کوش و در عین حال دارای طبع بلند و منیع‌الطبع و آزاده خوش فکر که البته تاثیر بزرگانی که در این شهر بوده‌اند و از جمله حضرت آیت‌الله آقای حائری؛ پدر خودم حضرت آیت‌الله خاتمی و دیگر بزرگان که حتما باید یادی بکنم از حضرت آیت‌الله بهجتی که ایشان و اخوی بزرگوارشان در بارور کردن شخصیت اردکانی تاثیر داشتند.

خاتمی ادامه داد: وجود شهیدان ارجمند در این دیار نشانه همان ایمان، همان عظمت و همان مناعت طبع است. بنده یاد و خاطره دو شهید بزرگوار افخمی و خانواده‌های دیگر شهیدان که اینجا هستند و یا نیستند را گرامی می‌دارم و درود می‌فرستم به پدر و مادرها و بستگان و عزیزان آنها که با کمال سعه صدر این داغ‌ها را تحمل کردند و به خصوص مادر شهیدان افخمی که مظهر آن عظمت روح اردکانی و اسلامی و ایمانی است که در ایشان شاهد هستیم.

وی افزود: اردکان مثل خیلی از مناطق کویری ما دچار مشکلات فراوانی به خصوص مشکل آب است. کمبود آب در فلات مرکزی ایران به صوررت یک مساله بحرانی در آمده است گرچه دراین سالها و بخصوص با همت برادر عزیزم جناب آقای تابش ما شاهد پیشرفت‌ها در جنبه‌های مختلف اقتصادی فرهنگی و اجتماعی در اردکان بودیم که هم چهره اردکان عوض شده و هم زیر بناهای زندگی در ارکان تقویت شده است ولی هنوز هم مشکلات فراوانی وجود دارد و امیدوارم با آمدن دولت تدبیر و امید در همه نقاط مملکت شاهد پیشرفت‌ها، دفع خطرها و مشکلات از جامعه باشیم.

خاتمی گفت: افتخار می‌کنم که در میان شما هستم برای همه‌تان آرزوی موفقیت می‌کنم. عید نوروز را به همه شما تبریک می‌گویم. البته عید نوروز ما امسال در میان دو فاطمیه قرار دارد یعنی نوروز ما متبرک به نام حضرت صدیقه طاهره (س) که در پیش ازعید نوروز فاطمیه اول را داشتیم و طی روزهای آینده فاطمیه دوم را داریم و ممکلت و کشور ما مدیون و مرهون نام و شخصیت حضرت فاطمه زهرا (س) و پیامبر اکرم(ص) و فرزندان اوست. امیدوارم عنایت ویژه این بانوی بزرگوار شامل همه ما بخصوص خانوا ده‌های شهیدان باشد.

سید علی خاتمی، سید محمدرضا خاتمی، محمدرضا تابش، نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی و اسماعیلی، فرماندار اردکان رئیس جمهوری پیشین ایران را در این مراسم همراهی می‌کردند.

سید محمد خاتمی در این سفر همچنین با حضور در گلزار شهدای اردکان و ادای احترام به مقام شامخ شهیدان گلگون کفن، بر مزار آیت‌الله سید روح‌الله خاتمی خاتمی حضور یافت.

دیدار با استاندار یزد و فرماندار و اعضای شورای شهر اردکان و همچنین جمعی از فعالان اجتماعی سیاسی یزدی و حضور و استقبال مردم و جوانان و مسافران نوروزی از سید محمد خاتمی و دیدار صمیمانه نوروزی اقشار مختلف مردم اردکان و از جمله جمعی از ورزشکاران اردکانی با خاتمی از دیگر لحظه های به یادماندنی این سفر بود.

انتهای پیام

کد N200279