سفر معاون اول رئیس جمهوری به شهرستان پیشوا

معاون اول رئیس جمهور بارگاه حضرت جعفربن موسی الکاظم را در شهرستان پیشوا زیارت کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اسحاق جهانگیری صبح امروز (دوشنبه) در جریان سفر به شهرستان پیشوا با حضور در بارگاه حضرت جعفربن موسی الکاظم ( از فرزندان بلافصل حضرت موسی ابن جعفر(ع))، بارگاه ایشان را زیارت کرد و به اقامه نماز و راز و نیاز پرداخت.

معاون اول رئیس جمهور هم‌چنین در بدو ورود به این بارگاه، با حضور بر مزار سرلشکر خلبان شهید حاج مصطفی اردستانی ضمن قرائت فاتحه، یاد و خاطره همه شهیدان را گرامی داشت.

معاون اول رئیس جمهور سپس از مصلای جدید و تالار قرآن در دست احداث بارگاه حضرت جعفربن موسی الکاظم بازدید کرد و در این خصوص با حجت الاسلام والمسلمین رحمتی نیا، امام جمعه شهرستان پیشوا به گفت‌وگو پرداخت.

همچنین جهانگیری پیش از ظهر امروز (دوشنبه) در ادامه سفر خود به شهرستان پیشوا به همراه وزیر جهاد کشاورزی از مجموعه گل و گیاه کبریایی زاده بازدید کرد و با توضیحات مدیریت این مجموعه در جریان ظرفیت و میزان تولید این مجموعه قرار گرفت.

مجموعه گل و گیاه کبریایی زاده از سال ۸۷ شروع به فعالیت کرده و با سرمایه گذاری شخصی به مبلغ ۳۰ میلیارد ریال و اختصاص اعتبار بانکی از محل توافقنامه وزارت جهاد و بانک به مبلغ ۳۰ میلیارد ریال مجموعاً با سرمایه گذاری ۶۰ میلیارد ریال در سال ۹۲ به بهره برداری کامل رسیده است.

این مجموعه در فضایی به وسعت ۳۰ هزار مترمربع احداث گردیده که شامل ۲۰ هزار متر سازه پلی ساخت یک شرکت اسپانیایی، تمام مکانیزه و هوشمند و ۳ هزار متر تاسیسات مسقف شامل پکینگ هاوس و استخر ذخیره آب، انبار موتورخانه و سوئیت‌های کارگری و دفاتر اداری است.

هم اکنون این مجموعه باتولید بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار شاخه گل آنتریوم در سال بزرگترین تولیدکننده آنتریوم در خاورمیانه است که با توجه به ظرفیت بالای تولید به بازارهای بین‌المللی گل نظیر روسیه وارد شده و با تکیه بر کیفیت بالای محصولات در این عرصه با رقبای اروپایی نظیر هلند و فرانسه رقابت می‌کند.

این مجموعه با بهره گیری از تخصص و تجربه افراد مرتبط اقدام به تولید پایه‌های آنتریوم و رز نموده که می تواند بخشی از نیاز تولیدکنندگان داخلی را برآورده سازد.

در حال حاضر تعداد ۴۰ نفر به طور ثابت و ۲۵ نفر به شکل پاره وقت در این مجموعه مشغول به کار هستند.

انتهای پیام

کد N200250