جهانگیری:

بهره وری آب از اولویت های وزارت جهاد کشاورزی باشد

پیشوا

پیشوا- ایرنا- معاون اول رییس جمهوری یکی از محدودیت های اصلی در بخش کشاورزی را کمبود منابع آب دانست و گفت: بهره وری در کشاورزی به خصوص در زمینه آب رسانی از اولویت های وزارت جهاد کشاورزی است که باید استفاده از روش های نوین آبیاری، استفاده بهینه از آب و بهره وری را سرلوحه کار خود قرار دهد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، اسحاق جهانگیری ظهر دوشنبه در جریان بازدید چند واحد تولیدی دامپروری و کشاورزی شهرستان پیشوا، از مجتمع کشت و صنعت تهران (واحد ورامین) به عنوان یکی از بزرگترین مجتمع های تابعه شرکت هلدینگ «مزارع نوین ایرانیان» افزود: دولت از این گونه نهادها که در جهت سیاست های دولت فعالیت دارند ، حمایت می کند

معاون اول رییس جمهوری ادامه داد: دولت معتقد است هر چه این فرصتها بیشتر باشد، بازده و بهره وری بیشتری در زمینه تولید خواهیم داشت.

جهانگیری افزود: دولت به تمام نهادهای عمومی و خصوصی که در زمینه های مختلف بخش کشاورزی فعالیت دارند، نگاه مثبتی دارد و به عنوان یک فرصت مناسب به این نهادها می اندیشد.

وی با تاکید بر لزوم به کارگیری فناوری های نوین در بخش کشاورزی، اضافه کرد: هر چه استفاده از دانش روز و فناوری های جدید بیشتر باشد ، قطعا آثار مثبت و دستاوردهای مطلوبی خواهیم داشت.

معاون اول رییس جمهوری با تاکید بر اینکه دولت از بخش کشاورزی به طور جدی حمایت می کند، اظهار داشت: صندوق توسعه ملی و اعطای تسهیلات از جمله ابزارهایی است که باید به کمک تولید بیاید تا با کارایی بیشتر و هزینه کمتر، بتوانیم به بخش صادرات محصولات کشاورزی و دامپروری رونق بخشیم.

جهانگیری همچنین با بیان اینکه تحقق سیاستهای اقتصاد مقاومتی و خروج از شرایط رکود اقتصادی از اولویتهای دولت در سال 93 است، گفت: بخش کشاورزی در هر دو مورد نقش اساسی و محوری دارد و دولت مصمم است از همه ظرفیت های این بخش در جهت تحقق اهداف استفاده کند.

وی به مشکلات مطرح شده از سوی فرماندار شهرستان پیشوا هم اشاره و خاطرنشان کرد: شهرستانهایی که به پایتخت متصل هستند از مسایل و مشکلات مختلف تهران همچون مشکلات زیست محیطی متاثر می شوند.

معاون اول رییس جمهوری عنوان کرد: یکی دیگر از مشکلات شهرستان های استان تهران این است که دغدغه های مدیریت استان به قدری زیاد است که شاید کمتر بتواند به شهرستان ها توجه کند که در این خصوص باید با تفویض اختیارات بیشتر به فرمانداران، زمینه تصمیم گیری و رفع مشکلات آنها را فراهم نماییم.

جهانگیری اظهار امیدواری کرد با کار و فعالیت بیشتر، سال 93 ، سال خروج از رکود و رونق بخشیدن به اقتصاد کشور باشد.

معاون اول رییس جمهوری در سفر به شهرستان پیشوا، از سه واحد تولیدی دامداری و کشاورزی دیدن کرد.

سیام(3)1429 ** 1418
کد N200242