اشیاء شناور در اقیانوس هند معمای پرواز ام.اچ 370 را حل نکرد

مالزی

کوالالامپور – ایرنا - مسوولان امنیت دریایی استرالیا اعلام کردند بازیابی اشیاء شناور بدست آمده از آب های جنوب اقیانوس آرام نشان داد هیچکدام از این اشیاء مربوط به هواپیمای از دست رفته ام.اچ 370 نبوده است.

به گزارش ایرنا، این اشیاء در کشتی ها مورد بررسی قرار گرفت و بازیابی آن ها نشان داد این تجهیزات ماهیگیری و کالای دیگر بوده اند و ارتباطی با هواپیمای ناپدیدشده خطوط هوایی مالزی نداشته اند.

خبرگزاری برناما روز دوشنبه به نقل از بیانیه سازمان امنیت دریایی استرالیا اعلام کرد هواپیماها همچنان به جستجو و ارایه گزارش از دیگر بخش هایی که در آن مکان ها اشیایی مشاهده شده است ادامه می دهند.

در این بیانیه تاکید شده است اشیاء مشاهده شده توسط هواپیماهای جستجوگر تا زمان انتقال به کشتی و بازیابی احتمال داده می شود مربوط  به  پرواز ام.اچ 370 خطوط هوایی مالزی باشند و هیچ چیز تایید نمی شود.

هواپیمای بویینگ 777 خطوط هوایی مالزی ساعت 41 دقیقه بامداد  17 اسفند ماه سال گذشته (24 روز پیش)  با 239  مسافر و خدمه پرواز حدود یک ساعت پس از برخاستن از فرودگاه بین المللی کوالالامپور و در مسیر پکن از صفحه رادارها ناپدید شد.

این پرواز قرار بود ساعت شش و 30 دقیقه همان روز در فرودگاه پکن به زمین بنشیند ، اما داده های رادارها پس از گذشت چند روز  نشان داد هواپیما تغییر مسیر داده و احتمال داده می شود در جنوب اقیانوس آرام سقوط کرده باشد.

نتایج ملموسی از جستجوهای 23 روزه در 252 هزار کیلومتر مربع در جنوب اقیانوس هند توسط چند کشتی و 9 هواپیما  بدست نیامده است.

اکنون هشت کشتی از استرالیا، ژاپن، چین، کره جنوبی، آمریکا و مالزی در این عملیات جستجو شرکت دارند.

آساق**1611
کد N199530