مقامات امنیتی مصر از کشته شدن یک سرهنگ ارتش خبر دادند

ارتش,سرهنگ

تهران - ایرنا- به گفته مقامات امنیتی وپزشکی مصر، ساعاتی پس از آنکه مهاجمان یک سرباز ارتش مصر را در شبه جزیره سینا کشتند، یک سرهنگ بازنشسته ارتش نیز روز یکشنبه به ضرب گلوله کشته شد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه ازقاهره، این مقامات گفتند: مردان نقابدار این سرهنگ بازنشسته را در بزرگراهی بین پایتخت واسماعیلیه یک شهر کانال سوئز به ضرب گلوله ازپای در آوردند.

ساعاتی پیش ازآن، مردان مسلحی که درسینا شبه جزیره ای درشمال مصر و مرکز فعالیت گروه های شبه نظامی درکمین یک اتوبوس نظامی نشسته بودند، یک سرباز ارتش مصر را کشتند.

پلیس وسربازان ارتش مصر اززمان سرنگونی محمد مرسی رئیس جمهوری اسلام گرای این کشور در حال نبرد با قیامی هستند که به گفته دولت تاکنون بیش از400 کشته بر جای گذاشته است .

اکثریت وسیع کشته شدگان سرباز ومامور پلیس بوده وعمدتا در سینا محل استقرار گروه های جهادی جان خود را از دست داده اند.

این درحالی است که ˈ محمد ابراهیم ˈ وزیر کشور مصر در یک کنفرانس خبری گفته است پلیس رهبران یک گروه شبه نظامی به نام انصار الشریعه را که در منطقه نیل دلتا ماموران پلیس را هدف قرار می داد دستگیر کرده است .

دریک نوار ویدئویی پخش شده توسط وزارت کشور ازاعترافات ضبط شده یکی ازاین رهبران ، وی گفته است یک گروه جهادی مستقر درسینا وی را مامور تشکیل جنش انصار الشریعه کرده است .

انصار الشریعه که این اواخر اعلام موجودیت کرده مسئولیت سلسله حملاتی را علیه ماموران پلیس در نیل دلتا به عهده گرفته است .

مترجمام 1403/536
کد N199511