مراحل اجرایی ثبت نام از خانوارهای نیازمند یارانه مطرح شد/ گزارش بیانیه‌های انصراف از دریافت یارانه

نخستین جلسه ستاد هماهنگی اقتصاد مقاومتی در سال جدید، صبح امروز به ریاست رییس جمهوری تشکیل شد.

به گزارش خبرآنلاین و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، در این جلسه مراحل اجرایی قانون بودجه سال ۱۳۹۳ در موضوع ثبت نام از خانوارهای نیازمند متقاضی دریافت یارانه نقدی مطرح شد و طرح مدیریت انرژی با استفاده از ظرفیت‌های مرحله دوم هدفمند سازی یارانه ها در چارچوب سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مورد بررسی قرار گرفت.

همچنین گزارشی از بیانیه‌های صادر شده توسط هنرمندان، دانشگاهیان و شخصیت‌های ورزشی و فرهنگی در خصوص تشویق مردم به عدم دریافت یارانه نقدی نیز به جلسه ارائه شد.

در ادامه جلسه گزارش مرکز آمار ایران در خصوص کاهش تورم سالانه مطرح شد. بر اساس این گزارش، افزایش شاخص کل قیمت‌ها نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ۱۹.۶ درصد می‌باشد که نسبت به همین رقم در ماه قبل (۲۲ درصد) کاهش شدیدی یافته است. به این ترتیب برای نخستین بار در سال‌های اخیر، در اسفندماه جهش تورمی قیمت‌ها وجود نداشته و اقتصاد کشور شاهد ثبات و آرامش در سطح عمومی قیمت‌ها بوده است.

رییس جمهوری با توجه به این گزارش بر توجه بیشتر به ایجاد رونق اقتصادی در سال ۱۳۹۳ و رفع موانع تولید و ایجاد اشتغال مولد تاکید کردند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی نیز موظف شد گزارشی از وضعیت اجرای قانون واگذاری سهام عدالت به مردم را در جلسه آتی ارائه نموده و پیشنهادهای آن وزارتخانه برای رفع مشکلات موجود را مطرح نماید.

 

45503

کد N199449