در نخستین جلسه ستاد هماهنگی اقتصاد مقاومتی در سال جدید

رییس جمهوری بر توجه بیشتر به ایجاد رونق اقتصادی در سال 93 تاکید کرد

اقتصاد مقاومتی

تهران- ایرنا- رییس جمهوری در نخستین جلسه ستاد هماهنگی اقتصاد مقاومتی در سال جدید بر توجه بیشتر به ایجاد رونق اقتصادی در سال 1393 و رفع موانع تولید و ایجاد اشتغال مولد تاکید کرد.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، در نخستین جلسه ستاد هماهنگی اقتصاد مقاومتی در سال جدید، که صبح امروز -یکشنبه- به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی تشکیل شد مراحل اجرایی قانون بودجه سال 1393 در موضوع ثبت نام از خانوارهای نیازمند متقاضی دریافت یارانه نقدی مطرح گردید و طرح مدیریت انرژی با استفاده از ظرفیت های مرحله دوم هدفمند سازی یارانه ها در چارچوب سیاست های اقتصاد مقاومتی مورد بررسی قرار گرفت.

همچنین گزارشی از بیانیه های صادر شده توسط هنرمندان، دانشگاهیان و شخصیت های ورزشی و فرهنگی در خصوص تشویق مردم به عدم دریافت یارانه نقدی نیز به جلسه ارائه شد.**برای نخستین بار در سالهای اخیر جهش تورمی در اسفندماه نداشتیم

در ادامه جلسه گزارش مرکز آمار ایران در خصوص کاهش تورم سالانه نیز مطرح شد. بر اساس این گزارش، افزایش شاخص کل قیمت ها نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) 19.6 درصد است که نسبت به همین رقم در ماه قبل (22 درصد) کاهش شدیدی یافته است.

به این ترتیب برای نخستین بار در سال های اخیر، در اسفندماه جهش تورمی قیمت ها وجود نداشته و اقتصاد کشور شاهد ثبات و آرامش در سطح عمومی قیمت ها بوده است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی نیز موظف شد گزارشی از وضعیت اجرای قانون واگذاری سهام عدالت به مردم را در جلسه آتی ارائه کرده و پیشنهادهای آن وزارتخانه برای رفع مشکلات موجود را مطرح کند.

سیام**9012 ** 1418
کد N199284