خاتمی در ایام نوروز کجا رفت و چه دیدارهایی داشت؟

خاتمی

البته عید نوروز ما امسال در میان دو فاطمیه قرار دارد یعنی نوروز ما متبرک به نام حضرت صدیقه طاهره (س) که در پیش ازعید نوروز فاطمیه اول را داشتیم وطی روزهای اینده فاطمیه دوم را داریم و ممکلت و کشور ما مدیون و مرهون نام و شخصیت حضرت فاطمه زهرا (س)و پیامبر اکرم(ص) و فرزندان اوست.


 


 سید محمد خاتمی که چند روزی است به مناسبت فرا رسیدن سال نو برای دیدار مادر خود در زادگاهش به سر می برد، در دیدار جمعی از خانواده های شهدا، جانبازان و ایثارگران شهرستان اردکان گفت: دلبستگی به وطن از آثار ایمان است.

به گزارش آفتاب به نقل از انتخاب؛ متن کامل سخنان رییس جمهور اسبق کشورمان بدین شرح است :

بسم الله الرحمن الرحیم
علاقه من به ا ردکان نه تنها از جهت اینکه وطن و مقسط الراس من می باشد ودلبستگی به وطن از اثار ایمان است بلکه علاقه من به اردکان بیش از اینهاست وقتی نام اردکان را می بریم ما به یاد فضیلت؛سخت کوشی ؛ایمان و تحمل و صبوری می افتیم که مردم آن داشته  و دارند .ان مردم با فرهنگ با ایمان پرتلاش و سخت کوش ودر عین حال دارای طبع بلند و منیع الطبع و ازاده خوش فکرکه البته تاثیر بزرگانی که در این شهر بوده اند و از جمله حضرت ایت الله اقای حائری؛ پدر خودم حضرت ایت الله خاتمی ودیگر بزرگان که حتما باید یادی بکنم از حضرت ایت الله بهجتی که ایشان و اخوی بزرگوارشان در بارور کردن شخصیت اردکانی تاثیر داشتند.

وجود شهیدان ارجمند در این دیار نشانه همان ایمان همان عظمت و همان مناعت طبع است بنده یاد و خاطره دو شهید بزرگوار افخمی و خانواده های دیگرشهیدان که اینجا هستند و یا نیستند را گرامی می دارم و درود می فرستم به پدر و مادرها و بستگان و عزیزان انها که با کمال سعه صدر این داغ ها را تحمل کردند و بخصوص مادر شهبدان افخمی که مظهر ان عظمت روح اردکانی و اسلامی و ایمانی است که در ایشان شاهد هستیم.

اردکان مثل خیلی از مناطق کویری ما دچار مشکلات فراوانی است به خصوص مشکل اب.
کمبود اب در فلات مرکزی ایران به صوررت یک مساله بحرانی در امده است گرچه درایین سالها و بخصوص با همت برادر عزیزم جناب اقای تابش ما شاهد پیشرفت ها در جنبه های مختلف اقتصادی فرهنگی و اجتماعی در اردکان بودیم که هم چهره اردکان عوض شده است و هم زیر بناهای زندگی در ارکان تقویت شده ولی هنوز هم مشکلات فرانی وجود دارد و امیدوارم با امدن دولت تدبیر و امید در همه نقاط مملکت شاهد پیشرفت ها دفع خطرها و مشکلات از جامعه باشییم.

افتخار می کنم که در میان شما هستم برای همه تان ارزوی موفقیت می کنم عید نوروز را به همه شما تبریک می گویم.

البنته عید نوروز ما امسال در میان دو فاطمیه قرار دارد یعنی نوروز ما متبرک به نام حضرت صدیقه طاهره (س) که در پیش ازعید نوروز فاطمیه اول را داشتیم وطی روزهای اینده فاطمیه دوم را داریم و ممکلت و کشور ما مدیون و مرهون نام و شخصیت حضرت فاطمه زهرا (س)و پیامبر اکرم(ص) و فرزندان اوست.

امیدوارم عنایت ویژه این بانوی بزرگوار شامل همه ما بخصوص خانوا ده های شهیدان باشد.
برایتان روز و روزگار خوبی را ارزو می کنم انشالله که سال پیش رو بهتر از سالهای دیگرتان باشد و همه سالم و سربلند باشید.

سید علی خاتمی؛سید محمدرضا خاتمی ؛محمدرضا تابش، نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی،اسماعیلی فرماندار اردکان ؛ رئیس جمهوری اسبق ایران را در این مراسم  همراهی می کردند.

سید محمد خاتمی در این سفر همچنین با حضور در گلزار شهدای اردکان و ادای احترام به مقام شامخ شهیدان گلگون کفن، بر مزار آیت الله سید روح الله خاتمی خاتمی حضور یافت.

دیدار با استاندار یزد و فرماندار و اعضای شورای شهر اردکان و همچنین جمعی از فعالان اجتماعی سیاسی یزدی و حضور و استقبال گرم مردم و جوانان و مسافران نوروزی از سید محمد خاتمی و دیدار صمیمانه نوروزی اقشار مختلف مردم اردکان و از جمله جمعی از ورزشکاران اردکانی با رییس جمهوری اسبق ایران از دیگر لحظه های به یادماندنی این سفر بود. 
کد N198569