پیشنهاد پوتین به اوباما برای بازگشت ثبات به اوکراین

سیاسی

کاخ کرملین در بیانیه‌ای عنوان کرد ولادیمیر پوتین در تماس تلفنی اخیر خود با اوباما به وی پیشنهاد داد جامعه بین‌المللی به بررسی اقدامات مشترکی برای با ثبات کردن وضعیت اوکراین بپردازد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری ریا نووستی، در بیانیه‌ای که سرویس خبری کرملین منتشر کرد عنوان شد، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه، در تماس تلفنی با باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا، نسبت به تداوم اقدامات افراطگرایان در شهر کی‌یف و همچنین وضعیت منطقه خودمختار ترانسنیستر هشدار داده است.

وی همچنین نظر همتای آمریکایی خود را به اقدامات افراط‌گرایان علیه مردم صلح‌طلب، ساختارهای قدرتی و نیروهای امنیتی در کی‌یف و دیگر مناطق اوکراین بدون آنکه تحت پیگرد قانونی قرار گیرند، جلب کرد.

در همین راستا، رهبر روسیه پیشنهاد گام‌های احتمالی جامعه بین‌المللی برای باثبات کردن وضعیت اوکراین را داد.

همچنین به گفته کرملین، دو رئیس‌جمهور توافق کردند که روسای دیپلماسی کشورهایشان، جان کری و سرگئی لاوروف، در اسرع وقت درباره شاخصه‌های خاص این مساله مذاکره کنند.

به گفته کرملین، پوتین همچنین تاکید کرد که روسیه حامی مدیریت عادلانه و قابل پذیرش مساله ترانسنیستر بوده و خواهان فعالیت موثر چارچوب فعلی مذاکرات درباره این مساله است.

انتهای پیام

کد N198179