نخست وزیر مالزی: اسلام دین عشق و احترام است

دین,اسلام

کوالالامپور – ایرنا – نخست وزیر مالزی به مناسب ماه ملی ترویج دین در این کشور، گفت: اسلام دین عشق و احترام است و این ویژگی های تنها به مسلمانان محدود نمی شود و دیگران نیز در آن سهیم هستند.

به گزارش ایرنا، بنیاد ملی ترویج مذهب از سال 1978 کار خود را آغاز کرده است و شعار امسال این بنیاد ˈپرورش عشق، برداشت وحدتˈ است.

نجیب تون رزاق نخست وزیر مالزی در پیامی اظهارداشت: دلیل تنش های موجود نبود عشق بین مردم است و تفاوت های بین گروه های مختلف را نشان می دهد. اگر به این مساله رسیدگی نشود، نه تنها تفرقه بین ملت به وجود می آید، بلکه باعث ناآرامی نیز می شود.

نجیب افزود: پیامبر اسلام (ص) یگانه الگویی است که نشان می دهد چگونه یک رهبر می تواند اتحاد را بین اقشار مختلف مردم بوجود آورد.

نخست وزیر مالزی اظهار امیداری کرد که برنامه های این مرکز بتواند باعث افزایش آگاهی و شناخت اسلام شود و تاثیرات مثبتی برای جامعه مالزی در پی داشته باشد.

تنش های مذهبی در مالزی به عنوان یک کشور چندقومیتی از چالش های اصلی رهبران این کشور محسوب می شود.

برخی تشکل های غیردولتی در تازه ترین نشست خود، احزاب اصلی این کشور از جمله حزب حاکم را در عمل به قانون اساسی این کشور مبنی بر آزادی مذهب ناموفق معرفی کرده و اعلام کردند که مقامات سیاسی و مذهبی مالزی در قبال مذهب موفقیتی کسب نکرده اند.

آساق**د.م**1611
کد N197914