سیدمحمد خاتمی: کمبود آب در فلات مرکزی ایران، بحرانی است

سید محمد خاتمی

رییس بنیاد باران گفت: کمبود آب در فلات مرکزی ایران به یک بحران تبدیل شده است.

به گزارش آفتاب به نقل از ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمد خاتمی عصر جمعه در دیدار با جمعی از خانواده های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران اردکان یزد افزود: اردکان مثل خیلی از مناطق کویری کشور دچار مشکلات فراوانی بخصوص مشکل آب است؛گرچه در این سالها بخصوص با همت نماینده اردکان شاهد پیشرفتهای اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی بوده ایم که هم چهره اردکان را تغییر داده و هم زیربناهای زندگی را در آن تقویت کرده است ولی هنوز هم مشکلات فراوانی وجود دارد.

خاتمی اظهار امیدواری کرد تا با آمدن دولت تدبیر و امید در همه نقاط مملکت شاهد پیشرفت و کاهش مشکلات جامعه باشیم.

رییس بنیاد باران همچنین اظهار داشت: علاقه من به اردکان نه تنها بدلیل اینکه وطن و مسقط الراس(زادگاه) من بوده و دلبستگی به وطن نیز از آثار ایمان است، بلکه علاقه من به اردکان بیش از اینهاست.

وی افزود: وقتی نام اردکان را می بریم ما به یاد فضیلت، سختکوشی، ایمان و تحمل و صبوری می افتیم که مردم این دیار داشته و دارند.

خاتمی اضافه کرد: مردم اردکان مردمی با فرهنگ، با ایمان، پرتلاش و سختکوش و در عین حال دارای طبع بلند و منیع الطبع و آزاده خوش فکرند که البته بزرگان این شهر از جمله حضرت آیت الله حائری، حضرت آیت الله خاتمی و آیت الله بهجتی و اخوی بزرگوارشان در بارور کردن شخصیت اردکانی ها تاثیر داشته اند.

خاتمی ادامه داد: وجود شهیدان ارجمند در این دیار نشانه همان ایمان، عظمت و مناعت طبع است.

رئیس جمهور اسبق کشورمان اظهار داشت: عید نوروز امسال ما در میان دو فاطمیه قرار دارد یعنی نوروز امسال متبرک به نام حضرت صدیقه طاهره (س) شده است که پیش از عید، فاطمیه اول را داشتیم و در روزهای آینده فاطمیه دوم را داریم.

خاتمی گفت: کشور ما مدیون و مرهون نام و شخصیت حضرت فاطمه زهرا(س) و پیامبر اکرم (ص) و فرزندان اوست.

سیدعلی خاتمی، سید محمدرضا خاتمی، محمدرضا تابش نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی و اسماعیلی فرماندار اردکان، رئیس جمهوری اسبق ایران را در این مراسم همراهی می کردند.

سید محمد خاتمی در این سفر همچنین با حضور در گلزار شهدای اردکان و ادای احترام به مقام شامخ شهیدان گلگون کفن، بر مزار آیت الله سید روح الله خاتمی خاتمی حضور یافت.

دیدار با استاندار یزد، فرماندار اردکان و اعضای شورای شهر و همچنین جمعی از فعالان اجتماعی، سیاسی یزدی و استقبال گرم مسافران نوروزی از سید محمد خاتمی و دیدار صمیمانه نوروزی اقشار مختلف مردم از جمله جمعی از ورزشکاران اردکانی با رییس جمهوری اسبق ایران، از دیگر برنامه های این سفر بود.

شهرستان اردکان در 60 کیلومتری شمال غرب یزد واقع است.
کد N197874