نماینده ایران در سازمان ملل متحد در ژنو:

نوروز گردآورنده ملت‌ها زیر سقف دوستی است

سیاست خارجی

نوروز یادآور سرنوشت مشترک بشریت و ضرورت تلاش جمعی برای آینده ای بهتر برای همه است/نوروز به عنوان نشانگر اغاز بهار و فصل جنبش و جوشش و تحرک است و این زیبایی بهار یادآور زیبایی خلقت و خالق یکتا است.

سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد در ژنو جشن نوروز را تاییدکننده زندگی هماهنگ باطبیعت وگردآورنده مردم مناطق گوناگون با زبان ها و ملیت های مختلف زیر سقف واحد دوستی دانست.

به گزارش ایلنا، دکتر محسن نذیری این مطلب را در افتتاحیه جشن جهانی نوروز در دفتر سازمان ملل متحد در ژنو بیان کرد و گفت: نوروز به عنوان نشانگر اغاز بهار و فصل جنبش و جوشش و تحرک است و این زیبایی بهار یادآور زیبایی خلقت و خالق یکتا است.

وی به قدمت 3 هزار ساله جشن نوروز و برگزاری آن توسط بیش از 300 میلیون نفر درمناطق مختلف خاورمیانه، قفقاز، دریای سیاه، آسیای میانه و بالکان اشاره کرد و جشن نوروز را تایید کننده زندگی هماهنگ با طبیعت دانست.

سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در دفتر سازمان ملل متحد در ژنو نوروز را الهام بخش حفاظت از طبیعت و محیط زیست، خواند و گفت: نوروز یادآور سرنوشت مشترک بشریت و ضرورت تلاش جمعی برای آینده ای بهتر برای همه است.

نذیری در ادامه خواستار همکاری همه برای ساختن جهانی امن تر و صلح آمیز شد.

جشن نمادین نوروز 1393 با شکوهی خاص در دفتر سازمان ملل متحد در ژنو به ریاست جمهوری اسلامی ایران و با شرکت 9 کشورایران، افغانستان، آذربایجان، قزاقستان، قزقیزستان، تاجیکستان، ترکیه، ترکمنستان و ازبکستان برگزار شد.

تعداد قابل توجهی از هوطنان، سفرا و دیپلماتها و اتباع دیگر کشورهای دارای فرهنگ مشترک نوروز و همچنین سفرا و دیپلماتهای مقیم ژنو و اعضای دیبرخانه های سازمان ملل متحد شرکت کردند.

کد N197535