پوتین دستور بازگرداندن تسلیحات ارتش اوکراین در کریمه به این کشور را صادر کرد

اوکراین,بحران92

مسکو-ایرنا- ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه دستور بازگرداندن تسلیحات ارتش اوکراین در جمهوری خودمختار کریمه به این کشور را صادر کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری اینترفاکس، پوتین روز جمعه در دیدار با سران نیروهای مسلح روسیه، سرگئی شایگو وزیر دفاع این کشور را موظف کرد تحویل سلاح ها و تجهیزات نظامی ارتش اوکراین در کریمه را به این کشور آغاز کند.

وزیر دفاع روسیه هم در این دیدار گفت: خروج سازمان یافته نیروهای اوکراینی مستقر در کریمه که خواهان ادامه خدمت در نیروهای مسلح این کشور هستند پایان یافته و آنها به کشور خود بازگشته اند.

وی خطاب به پوتین افزود: برای تحویل تسلیحات باقی مانده ارتش اوکراین در کریمه به این کشور از شما اجازه می طلبم.

شایگو در پاسخ به سوال پوتین که از وی در این باره توضیح خواست گفت که مساله تحویل تسلیحات دریایی و هوایی ازجمله ناوها به اوکراین مطرح است.

رییس جمهوری روسیه به وزیر دفاع اجازه تحویل این تسلیحات به اوکراین را داد.

به گزارش رسانه های روسی ، وزارت دفاع روسیه در حال حاضر 350 دستگاه نفربرزرهی و خودرو ارتش اوکراین در کریمه را به این کشور تحویل می دهد.

جمهوری خودمختار کریمه از روز 26 ماه فوریه گذشته جدایی خود از اوکراین و الحاق به روسیه را اعلام کرد و همه پرسی نیز در این مورد در منطقه کریمه برگزار شد.

این جمهوری با امضای قراردادی با روسیه به این کشور ضمیمه و هشتمین حوزه فدرال روسیه شده است و رییس جمهوری روسیه با صدور حکمی نماینده تام الاختیار خود را در این منطقه منصوب کرده است.

والری گراسیموف رییس ستاد کل نیروهای مسلح روسیه به تازگی اعلام کرد: در همه مراکز نظامی اوکراین در کریمه شامل 193 مرکز نظامی پرچم روسیه به اهتزاز درآمده است.

اروپام/2242/ 3404
کد N197498