روزنامه پاکستانی: اسلام آباد برای آزادی مرزبانان ایرانی مسوولیت پذیر باشد

ایران,مرزبانان

اسلام آباد - ایرنا - روزنامه ˈاکسپرسˈ پاکستان به دولت اسلام آباد توصیه کرد که نسبت به نگرانی های جمهوری اسلامی ایران در خصوص وضعیت پنج مرزبان ربوده شده این کشور توجه کرده و مسوولیت های خود را جهت آزادی این افراد به نحو احسن انجام دهد.

به گزارش ایرنا، این روزنامه اردو زبان چاپ شهر اسلام آباد روز جمعه در گزارشی نوشت: جمهوری اسلامی ایران همسایه نزدیک پاکستان بوده و در لحظات دشوار همواره در کنار این کشور بوده و دوستی ایران اسلامی بر پاکستان پوشیده نیست.

در بخشی از این گزارش آمده است: در پی ادعای گروه تروریستی جیش العدل مبنی بر به شهادت رساندن یکی از پنج مرزبان ربوده شده ایرانی، وزارت امور خارجه این کشور سفیر اسلام آباد در تهران را احضار و مراتب اعتراض شدید را در نسبت به این حادثه ابلاغ و اعلام کرد که دولت پاکستان باید علیه گروههای تروریستی و عاملان ربایش نیروهای ایرانی اقدام کند.

روزنامه اکسپرس نوشت: احضار سفیر پاکستان در ایران بسیار حائز اهمیت است، اسلام آباد نباید در پیدا کردن مرزبانان ایرانی و برخورد قاطعانه علیه تروریست های عامل این حادثه کوتاهی کند.

این روزنامه پاکستانی با اشاره به روابط نزدیک ملت های ایران و پاکستان و ویژگی های مشترک فرهنگی، مذهبی، تاریخی و قومی دو کشور تصریح کرد: اگر خبر به شهادت رسیدن مرزبان ایرانی در داخل خاک پاکستان درست باشد، باید گفت که این موضوع بسیار دردناک و در عین حال نابخشودنی است. بنابر این اسلام آباد نباید از هیچ تلاشی برای بازیابی نیروهای ایران دریغ کند.

اکسپرس نوشت: هیچ یک از شبه نظامیان و یا گروههای تروریستی در پاکستان نباید جرات پیدا کنند که با انجام چنین اقدامات ضدانسانی باعث تخریب روابط دوستانه و نزدیک ایران و پاکستان شوند.

این روزنامه پاکستانی با اشاره به اوضاع ناامن ایالت بلوچستان (در جنوب غربی این کشور) و تشدید فعالیت های تروریستی بویژه حملات هدفمند فرقه گرایانه افزود: دولت پاکستان باید تحقیقات کامل خود در خصوص مرزبانان ربوده شده ایرانی انجام داده و اقدام به رفع ناراحتی دولت تهران در این زمینه کند.

گروهک تروریستی جیش العدل مورد حمایت استکبار؛ بهمن ماه سال گذشته پنج نفر از مرزبانان کشورمان را در منطقه جکیگور استان سیستان و بلوچستان به گروگان گرفته و به پاکستان منتقل کردند و در چند روز گذشته یکی از این مرزبانان را به شهادت رساند.

آساق**ا.ر**1095 ** 1597
کد N197399