44 کشته و دهها زخمی در حملات تروریستی عراق

سیاسی

در پی وقوع سلسله انفجارها در مناطق مختلف عراق به ویژه بغداد، پایتخت این کشور، 44 تن کشته و دهها تن دیگر زخمی شدند.

در پی وقوع سلسله انفجارها در مناطق مختلف عراق به ویژه بغداد، پایتخت این کشور، 44 تن کشته و دهها تن دیگر زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی الوطن العربی، وقوع انفجار در منطقه الاعظمیه واقع در شمال بغداد، موجب کشته شدن 18 تن شد.

درپی وقوع دو انفجار همزمان در منطقه "راغبه خاتون" و بازاری در نزدیکی مسجد جامع امام ابی حنیفه النعمان بیش از 50 تن زخمی شدند.

وقوع دو انفجار در منطقه العامریه واقع در غرب بغداد، موجب کشته شدن سه تن و زخمی شدن هشت تن دیگر شد.

از سوی دیگر پلیس عراق از کشته شدن پنج تن از اعضای یک خانواده به ضرب گلوله افراد مسلح در منطقه "حمام العلیل" واقع در شهر موصل شمال بغداد خبر دادند.

منابع امنیتی عراق در موصل همچنین اعلام کردند: چهار تن از نیروهای ارتش و پلیس عراق در دو انفجار جداگانه کشته و یک افسر پلیس نیز زخمی شد. این وقایع در حالی صورت گرفت که در جریان درگیری‌های شدید میان نیروهای پلیس و نیروهای مسلح مخالف این کشور در حمله به مقر امنیتی پلیس در منطقه التبانه واقع در غرب موصل، یک افسر پلیس ویک تن از افراد مسلح کشته و دو مامور پلیس زخمی شدند.

وقوع انفجاری که یک کاروان نظامی در شمال شرق فلوجه را هدف قرار داده بود،به کشته شدن یک افسر ارتش عراق وچهار سرباز انجامید.

همچنین منابع امنیتی عراق در تکریت شمال بغداد اعلام کردند که سرلشگر محمد کنعان، مسؤل فناوری اطلاعات پلیس این شهر در پی انفجار خودروی بمب‌گذاری شده وی، کشته و همسر این مسوول عراقی نیز زخمی شد.

همچنین دو تن از شهروندان عراقی نیز به ضرب گلوله دو تن از افراد مسلح ناشناس در مرکز تکریت کشته شدند.

یک منبع امنیتی گفت: یکی از نیروهای الصحوة در پی وقوع انفجاری که گشتی آنها را در روستای العرسان هدف قرار داده بود، کشته و چهار تن نیز زخمی شدند.

مقامات عراقی اعلام کردند که نیروهای امنیتی این کشور، سه تن از افراد مسلح وابسته به گروهک تروریستی دولت اسلامی عراق و شام (داعش) را در بعقوبه واقع در شمال بغداد، به هلاکت رساندند.

انتهای پیام

کد N197350