بوگدانوف: انتخابات ریاست جمهوری سوریه چیزی را تغییر نخواهد داد

سوريه,روسيه

معاون وزیر خارجه روسیه طی سخنانی این مسئله را که برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در سوریه موجب دستیابی به راهکار سیاسی میشود بعید دانست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی پانوراما، میخائیل بوگدانوف، معاون وزیر خارجه روسیه با تاکید بر اینکه راهکار سیاسی تنها گزینه برای برون رفت از بحران سوریه است، عنوان داشت: برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در سوریه چیزی را تغییر نخواهد داد.

وی در گفت‌وگو با روزنامه الحیاه چاپ لندن خاطرنشان کرد: هیچ جایگزین قانع کننده‌ای برای وضعیت کنونی سوریه وجود ندارد مگر دستیابی به توافق و اجرای بیانیه ژنو1.

بوگدانوف همچنین گفت: سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در حاشیه نشست امنیت هسته‌ای در لاهه با جان کری، همتای آمریکایی خود و ملک‌ عبدالله دوم، پادشاه اردن دیدار کرد.تماسهای کنونی مجموعه ای از تفاسیر وسوالهایی را که به نظام سوریه ارائه خواهد شد مورد بررسی قرار میدهد.

معاون وزیر خارجه روسیه با تاکید بر اینکه تلاش‌های بین‌المللی به تنهایی به حل بحران سوریه کمک نمی‌کند، گفت: نشست ژنو2 تنها دیدگاه مخالفان را شامل میشد، بطوریکه احمد جربا، رئیس ائتلاف ملی سوریه در افتتاحیه این نشست به ایراد سخنانی پرداخت و با برخی مسؤلان شرکت‌کننده در نشست دیدار و مذاکره کرد.

انتهای پیام

کد N197233