قطر 23 میلیارد دلار سلاح می‌خرد

سیاسی

مقامات قطر روز پنجشنبه اعلام کردند که قراردادهایی با ارزش بالغ بر 23 میلیارد دلار را برای خرید هلی‌کوپترهای جنگی، موشک‌های هدایت شونده، هواپیماهای سوخت‌رسان و سلاح‌های دیگر از شرکت‌های شناخته‌ شده‌ای نظیر بوئینگ، ایرباس و دیگر شرکت‌های تسلیحات‌سازی منعقد کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، یک سخنگوی کنفرانس دفاعی دوحه قطر گفت: این کشور با 20 شرکت شناخته شده جهانی از جمله شرکت‌هایی از آمریکا، قراردادهایی را برای خرید تسلیحات امضا کرده‌ است. این قراردادها شامل قراردادهای خرید سلاح با شرکت‌های لاکهید مارتین، ریتیون و دیگر شرکت‌ها می‌شوند.

شرکت بوئینگ اعلام کرد که قراردادهای قطر شامل قراردادی برای خرید 24 هلی‌کوپتر جنگی آپاچی از مدل AH- 64 E و همچنین سه هواپیمای کنترل و هشدار اولیه هوایی بوئینگ 737 می‌شود.

به گفته سخنگوی کنفرانس دوحه، قرارداد خرید هلی‌کوپترها به ارزش 8.9 میلیارد ریال قطر است.

همچنین وزارت دفاع فرانسه نیز اعلام کرد که قطر توافق کرده تا 22 هلی‌کوپتر جنگی مدل NH 90 را از گروه هوای فضای ایرباس به ارزش 2.76 میلیارد دلار و همچنین دو تانکر سوخت‌رسان ساخت ایرباس را خریداری کند.

همچنین بر اساس این گزارش، قطر قصد خرید یک سیستم دفاع موشکی پاتریوت ساخت شرکت ریتیون مجهز به موشک‌های PAC – 3 شرکت لاکهید و همچنین سنسورها و رادارهای هلی‌کوپترهای آپاچی و تسلیحات دیگر را دارد.

انتهای پیام

کد N197188