ماهاتیر محمد:نخست وزیر بودم اینترنت را سانسور می کردم

اینترنت,سانسور

کوالالامپور- ایرنا - ˈماهاتیر محمدˈ نخست وزیر پیشین مالزی در تازه ترین اظهارات خود اعلام کرد: ˈاگر من نخست وزیر مالزی بودم، اینترنت را سانسور می کردمˈ.

به گزارش ایرنا، نخست وزیر پیشین مالزی همچنین از اظهارات قبلی خود در سال های صدارت نخست وزیر مالزی در مورد سانسور نکردن اینترنت نیز اظهار پشیمانی کرد.

وی که روز جمعه در یک مرکز پلیس در حومه کوالالامپور سخنرانی می کرد، گفت:

ˈبرای ما زمان آن فرا رسیده است که اینترنت را سانسور کنیمˈ.

اظهارات ماهاتیر محمد می تواند موج انتقادات علیه سیاست های رسانه ای ائتلاف حاکم بر این کشور، جبهه ملی، را افزایش دهد.

توانایی استفاده از امکانات مختلف رسانه های آنلاین باعث شده است که ائتلاف مخالفان دولت مالزی در دو انتخابات گذشته جبهه ملی مالزی را که بیش از پنج دهه قدرت را درست داشته اند، با مشکل مواجه کند.

رسانه ای آنلاین همچنین جانشینی برای رسانه های نوشتاری، شنیداری و دیداری هستند که دولت مالزی کنترل آنها را در اختیار داشته است.

ماهاتیر محمد تصریح کرد که اینترنت باعث افزایش مشکلات اجتماعی و شاخص جرائم شده است.

وی همچنین به ظرفیت های مالزی اشاره کرد و گفت: ˈما این توان را داریم که اینترنت را حتی در آلمان سانسور کنیمˈ.

ماهاتیر محمد افزود: هر چند که این اقدام ممکن است هزینه های در پی داشته باشد، اما منافع آن قابل توجه است، زیرا مردم مالزی با عناصر منفی از قبیل خشونت در فیلم و تلویزیون مواجه نخواهند شد.

وی این اقدام را به رغم احتمال افزایش انتقادات علیه مالزی به نفع امنیت داخلی این کشور دانست.

نخست وزیر اسبق مالزی همچنین یادآور شد که آزادی باید کنترل شود، زیرا مردم همچنان غیرمنظم هستند و برای عمل به دموکراسی بالغ نشده اند.

ماهایتر محمد در پایان گفت: ما کشور جوانی با یک دموکراسی نوپا هستیم، مردم نمی دانند چگونه خود را کنترل و چگونه نظم را رعایت کنند.

آساق**د.م**1611
کد N197155