لشکر جهنگوی، رییس حزب مردم پاکستان را به مرگ تهدید کرد

لشکر جهنگوی,تروریستی

اسلام آباد - ایرنا - گروه تروریستی ˈلشکر جهنگویˈ، ˈبلاول بوتو زرداریˈ رییس حزب مردم، حزب پیشین حاکم پاکستان، و پسر آصف علی زرداری رییس جمهوری سابق و بی نظیر بوتو نخست وزیر فقید پاکستان را به مرگ تهدید کرد.

به گزارش ایرنا، رسانه های پاکستانی روز جمعه گزارش دادند: بلاول زرداری رییس حزب مردم (حزب حاکم در ایالت سند در جنوب این کشور)، نامه تهدیدآمیزی از گروه غیرقانونی لشکر جهنگوی دریافت کرده است که در آن به حمله ای مرگبار تهدید شده است.

رییس حزب مردم پاکستان در پیامی در شبکه اجتماعی توییتر نوشت: دولت ایالت پنجاب در برابر هرگونه حمله و اقدام تروریستی لشکر جهنگوی علیه وی مسوول خواهد بود.

مناطق مختلف ایالت پنجاب بزرگترین ایالت پاکستان در شرق این کشور، دژ مستحکم شبه نظامیان گروه افراطی لشکر جهنگوی محسوب می شود.

ˈملک اسحاقˈ که سرپرستی گروه افراطی لشکر جهنگوی را به عهده دارد، در سال 1387 (2009) توسط دیوان عالی پاکستان به اتهام قتل مسلمانان شیعه و حمله به تیم ملی کریکت سریلانکا در شهر لاهور و برخی اقدامات فرقه ای محکوم به حبس شد.

وی که اخیر به دلیل انجام سخنرانی های تحریک آمیز در ایالت پنجاب پاکستان بازداشت شده بود، در اول فروردین 93 با قرار وثیقه از سوی دادگاه عالی این ایالت در شهر ˈلاهورˈ از زندان آزاد شد.

ˈمحمد شهبازشریفˈ سروزیر ایالت پنجاب با واکنش به تهدید تروریست های لشکر جهنگوی به منظور انجام حمله علیه بلاول بوتو زرداری به فرمانده پلیس این ایالت و سایر نهادهای امنیتی دستور دارد تا این وضعیت را بررسی و ضمن همکاری با ریس حزب مردم پاکستان تدابیر امنیتی لازم را برای وی فراهم کنند.

بلاول زرداری از دولت ایالت پنجاب پاکستان خواستار انجام عملیات گسترده علیه شبه نظامیان لشکر جهنگوی و جلوگیری از فعالیت های تروریستی این گروه شد.

سناتور ˈرحمان ملکˈ نماینده حزب مردم در مجلس سنا و وزیر اسبق کشور پاکستان در پی تهدید شدن رییس حزب متبوعش در گفت وگو با خبرنگاران گفت: تهدید گروه تروریستی لشکر جهنگوی بمعنای نقض آتش بس اعلام شده از سوی گروه غیرقانونی تحریک طالبان پاکستان (بمنظور پیشبرد گفت وگوهای صلح با دولت اسلام آباد) است.

وی تاکید کرد ˈتهدید شبه نظامیان علیه بلاول زرداری بیانگر توطئه تروریست ها جهت هدف قرار دادن رهبران حزب مردم، مقامات دولت ایالت سند، نیروهای پلیس و سایر نیروهای امنیتی پاکستان به شمار می رودˈ.

وزارت امور خارجه آمریکا پارسال گروه افراطی لشکر جهنگوی و ˈملک اسحاقˈ بنیانگذار آن را ، که همواره در هدف قرار دادن شیعیان، جامعه اقلیت ها و سیاستمداران در پاکستان مقصر شناخته می شود، در فهرست تروریسم جهانی خود قرار داد.

منابع خبری نوشتند: لشکر جهنگوی که اکنون جوخه های تروریستی و چریکی خود را به مناطق مختلف ایالت بلوچستان در جنوب غربی پاکستان نیز گسترش داده است، همواره از سوی محافل سیاسی و رسانه ای، عنصری خطرناک برای امنیت منطقه، پاکستان و بویژه ایالت بلوچستان به شمار می رود.

آساق**ا.ر**1095**1479
کد N197052