شبه نظامیان سینای مصر تهدید به جلوگیری از ساخت دیوار امنیتی العریش کردند

سینا,العریش

تهران – ایرنا – یک گروه شبه نظامی مرتبط با القاعده فعال در شبه جزیره سینای مصر تهدید کرد به پیمانکاران و کارگران دست اندکار در ساخت یک دیوار امنیتی در شهرک ˈالعریشˈ در این شبه جزیره ناآرام، حمله خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از قاهره، گروه ˈانصار بیت المقدسˈ از هنگام برکناری ˈمحمد مرسیˈ رییس جمهوری این کشور به دست ارتش در ماه ژوییه، مسوولیت بیشتر حملات مرگبار را در این کشور به انتقام سرکوب حامیان مرسی که صدها قربانی برجاگذاشت، به عهده گرفته است.

این گروه روز پنجشنبه (دیروز) در بیانیه ای که در پایگاه های اینترنتی گروه های مرتبط با القاعده منتشر شد، با متهم کردن مقام های مصری به ساخت دیواری در اطراف شهرک العریش در شمال سینا برای جداسازی آن از سایر دهکده ها و شهرک های این استان، تهدید کرد به کسانی که در اجرای این طرح دست دارند، حمله خواهد کرد.

این گروه در بیانیه خود به پیمانکاران، سرمایه گذاران، مالکان شرکت ها، کارگران، ناظران بر ساخت این دیوار و مالکان کامیون های حمل و نقل مصالح ساختمانی هشدار داد که از هدف قرار دادن آنها صرف نظر نخواهد کرد و از هیچ تلاشی برای بازداشتن آنها دریغ نمی کند.

اما مقام های امنیتی مصر با انکار ساخت دیوار حائل در اطراف العریش گفتند: عملیات ساخت دیواری در جنوب این شهرک، یک هفته پیش برای تامین امنیت فرودگاه و کشتزارهای اطراف که شبه نظامیان از آنها به عنوان پنهانگاه استفاده می کنند، آغاز شده است.

ارتش مصر نیروهای خود را برای مبارزه با شبه نظامیان به شبه جزیره کوهستانی و عقب افتاده سینا، که با نوار غزه و خاک فلسطین اشغالی هم مرز است، اعزام کرده است.

بیشتر این حملات در بخش شمالی سینا به نظامیان و ماموران پلیس صورت می گیرد، هر چند اخیرا شبه نظامیان دامنه حملات خود رابه دلتای نیل گسترش داده اند.

به گفته سازمان عفو بین الملل، در اقدامات سرکوب گرانه نیروهای امنیتی مصر علیه حامیان محمد مرسی، رئیس جمهوری پیشین این کشور، تاکنون بیش از 1400 تن جان باخته و هزاران تن دیگر نیز بازداشت شده اند.

مترجمام**1486**1479
کد N196939