فیصل مقداد رفتار دولت اردوغان را احمقانه ودیوانه وار خواند

سیاسی

معاون وزیر خارجه سوریه در سخنانی تاکید کرد: دولت ترکیه در سایه دستاوردهای درخشانی که ارتش سوریه به تازگی به آن دست یافته است، هنوز به تجاوزات واقدامات خصمانه خود علیه سوریه ادامه می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی النشره، فیصل مقداد، معاون وزیر خارجه سوریه بااشاره به اینکه ارتش سوریه به تازگی توانسته است شریان‌های کمک رسانی به گروه‌های تروریستی در مرزهای مشترک با لبنان را قطع کند تصریح کرد: دولت رجب طیب اردوغان، نخست وزیرترکیه با وجود دستاوردهای اخیر ارتش سوریه هنوز به جنگ علیه این کشور ادامه می دهد .

وی تاکید کرد: اقدامات دولت ترکیه هیچ ارتباطی با امور مربوط به منافع ملی این کشور ندارد و تنها موجب افزایش نفرت نسبت به دولت ترکیه به دلیل مداخله آن در جنگ داخلی سوریه در طول سالیان گذشته شده است. این کشور جغرافیای شهرها و شهرک‌های مرزی ترکیه را به پناهگاهی برای تروریست‌هایی که از مناطق مختلف دنیا به این کشور سفر می‌کنند، تبدیل کرده است.این درحالی است که تروریست‌ها همواره نیت‌های خصمانه خود علیه نظام سکولار در ترکیه و نیروهای امنیتی این کشور و شهروندان آن را به صراحت اعلام می‌کنند.

فیصل مقداد عنوان داشت: سوریه زبان تهدیدی را که اردوغان به آن متوسل می‌شود، به کار نمی‌گیرد و تنها به این سخن اکتفا می‌کند که رفتار اردوغان و دولت اواحمقانه و دیوانه‌وار است.

انتهای پیام

کد N196921