وزارت خارجه آمریکا روسیه را به تشدید تحریم ها تهدید کرد

روسیه,اوکراین

نیویورک، ایرنا - سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت مخالفت 100 کشور عضو سازمان ملل با الحاق کریمه به خاک روسیه نشان دهنده اتحاد جامعه جهانی برای محکوم کردن اقدامات اخیر دولت مسکو در قبال تحولات اوکراین است و اگر روسیه از مواضع خود عقب نشینی نکند، آمریکا به همراه متحدانش تحریم های بیشتری را علیه کرملین اعمال خواهد کرد.

به گزارش ایرنا، ˈماری هارفˈ، روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت امروز رای مثبت صد کشور در مجمع عمومی سازمان ملل نشان دهنده پشتیبانی جامعه بین الملل از اوکراین و مخالفت آنان با اشغالگری روسیه است.

وی افزود : اگر روسیه برای کاهش تنش ها اقدامی نکند، همانطور که باراک اوباما رییس جمهور آمریکا تاکید کرد و هم اکنون در این خصوص با رهبران گروه 7 در حال رایزنی است، تحریم ها علیه روسیه تشدید خواهد شد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به سوالی در خصوص نگرانی کاخ سفید از حضور پرشمار نیروهای نظامی روسیه در مرزهای اوکراین اظهار داشت: مقام های دولت آمریکا بشدت نگران حضور پررنگ نیروهای نظامی روسیه در مرزهای اوکراین هستند و تحولات مرزی بین دو کشور را به صورت جدی دنبال می کنند.

مجمع عمومی سازمان ملل امروز با 100 رای موافق، 11 رای مخالف و 58 رای ممتنع خواستار احترام به تمامیت ارضی اوکراین شدند و همچنین مخالفت خود را با الحاق کریمه به خاک روسیه اعلام کردند.

وزیر خارجه دولت موقت اوکراین پس از این رای گیری در جمع خبرنگاران گفت : رای مثبت 100 کشور عضو مجمع عمومی مبنی بر احترام به تمامیت ارضی اوکراین و مخالفت آنان با الحاق کریمه به خاک روسیه نه تنها حمایت از مردم اوکراین بلکه حمایت از قوانین بین المللی و منشور ملل متحد محسوب می شود.

بحران اوکراین به مهمترین چالش بین کشورهای غربی به ویژه آمریکا با دولت روسیه شده است.

اروپام 1908
کد N196869