مرکل: اروپا و آمریکا در مقابل روسیه منسجم هستند

روسیه,کره جنوبی

برلین - ایرنا - درحالی که خبرگزاری روسی ایتارتاس از مخالفت آنگلا مرکل با اعمال تحریم های اقتصادی علیه مسکو خبر داده است،پایگاه اطلاع رسانی دولت آلمان بر اتحاد و انسجام اروپا و آمریکا در برخورد با روسیه درصورت اصرار بر مواضع این کشور درمورد اوکراین تاکید کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری دولت آلمان، آنگلا مرکل چهارشنبه شب بعد از ملاقات با ˈپارک گیون هیهˈ رییس جمهوری کره جنوبی در نشست خبر مشترک با وی، تاکید کرد که ما در مرحله اعمال مرحله دوم تحریم ها علیه روسیه هستیم و من امیدوارم که مجبور به اعمال تحریم های اقتصادی بیشتر علیه این کشور نشویم.

این درحالی است که خبرگزاری روسی ایتارتاس روز پنجشنبه از مخالفت صدراعظم آلمان با اعمال تحریم های اقتصادی علیه روسیه خبر داد و به نقل از وی نوشت: غرب هنوز به مرحله ضرورت اعمال تحریم های اقتصادی علیه مسکو نرسیده است.

براساس خبر پایگاه اطلاع رسانی دولت آلمان، مرکل در ادامه سخنان خود در نشست خبری مشترک با رییس جمهوری کره جنوبی خاطرنشان کرد: ما همچنان تماس های اقتصادی با روسیه داریم و من علاقمند به تشدید این اوضاع نبوده و نیستم بلکه سعی می کنم وضعیت تنش ها را کاهش دهم.

مرکل در عین حال تاکید کرد: اما باید بسیار روشن و قاطع بگویم که ما قدم سوم تحریم ها را اعلام کرده ایم و روسیه باید بداند که اگر فراتر از این اقدامی انجام داده و قراردادهای بین المللی را نقض کند ما نیز در مقابل آماده یک واکنش سرسختانه و محکم هستیم.

صدر اعظم آلمان خاطرنشان کرد: من بر این عقیده هستم که این سخنان حاوی یک پیام مهم است برای اینکه همه بدانند ما تصمیم داریم چه اقدامی انجام دهیم، من درمورد این مسئله یک اعتقاد راسخ دارم و آن اینکه اروپا منسجم و همراه با آمریکا در رابطه با روسیه اقدام خواهد کرد.

اروپام** 2051** 1701** 1337
کد N196498