بشار الجعفری:

ترکیه و اسرائیل حامی تروریستها در سوریه هستند

آفریقا و خاورمیانه

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل با اشاره به دخالت آشکار ترکیه و رژیم صهیونیستی در توطئه علیه دمشق از کمکهای نظامی آنکارا و تل آویو به تروریستها در جولان و شمال سوریه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه دام پرس، بشار الجعفری تاکید کرد: نوعی همسویی و ائتلاف میان اسرائیل،ترکیه،قطر و عربستان علیه سوریه وجود دارد.

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل تاکید کرد: اسرائیل و ترکیه به تروریستها در سوریه کمک می کنند. رژیم صهیونیستی در جولان به گروههای مسلح کمک می کند و ترکیه نیز از تروریستها حمایت می کند.

وی افزود: ارتش ترکیه در منطقه "کسب" در حومه لاذقیه اقدامات تروریستی را پوشش می دهد و این اولین مشارکت آشکار ترکیه ضد سوریه و اقدامی خطرناک و نقض حاکمیت یک کشور عضو سازمان ملل است.

شایان ذکر است که رژیم صهیونیستی ضمن حمله به اهدافی در سوریه به منظور کاستن از فشار ارتش سوریه به گروههای مسلح،تروریستهای زخمی شده را به داخل فلسطین اشغالی برای درمان انتقال می دهد و ترکیه نیز در هجوم اخیر تروریستها به حومه لاذقیه علاوه بر پشتیبانی توپخانه ای و نظامی از تروریستها زخمی شدگان را در داخل خاک خود مداوا می کند.