سوریه خواستار توجه سازمان ملل به تجاوز رژیم صهیونیستی به مرزهای خود شد

رژیم صهیونیستی اسرائیل ترکیه,المیادین

تهران - ایرنا - دولت سوریه با ارسال نامه هایی توجه سازمان ملل و شورای امنیت را به تجاوزهای مکرر ارتش صهیونیستی به مرزهای سوریه خواستار شد.

شبکه المیادین روز پنجشنبه اعلام کرد: ˈبشار الجعفریˈ نماینده دائمی سوریه در سازمان ملل متحد اعلام کرد دمشق موارد متعدد نقض حریم و مرزهای سوریه از سوی اسرائیل را به سازمان ملل گزارش کرده است. وی گفت: دولت سوریه طی چند روز اخیر با ارسال 7 نامه برای دبیر کل سازمان ملل و رئیس و اعضای شورای امنیت، توجه آنان را به نقض خطرناک مرزهای سوریه از سوی اسرائیل در جولان اشغالی و ترکیه در شمال کشور خواستار شده است. نقض مرزهای سوریه از طریق کمک به گروه های تروریستی برای تحرکات آزادانه در این مناطق و اجرای عملیات تروریستی علیه شهروندان غیرنظامی و ارتش سوریه انجام شده است. علاوه بر این، اسرائیل با استفاده از توپخانه و تانک و هواپیما در بمباران و گلوله باران مراکز سوری در جولان در تجاوز به سوریه مشارکت کرده است.

بشار الجعفری همچنین ارتش ترکیه را متهم کرد که عملیات تروریستی گروه های مسلح در منطقه کسب در ریف لاذقیه را پوشش می دهد. الجعفری گفت: ترکیه هم اکنون در شمال سوریه سرگرم حمایت و پوشش عملیات گروه های تروریستی است که افراد این گروه ها از خاک ترکیه وارد سوریه شدند و به منطقه کسب که در مرز دو کشور قرار دارد حمله کردند. شرکت عملی ارتش ترکیه در عملیات تروریست ها علیه نیروهای سوری برای اولین بار و به صورت علنی صورت گرفته و این مشارکت اقدامی خطرناک و به منزل نقض حاکمیت یک کشور عضو سازمان ملل متحد است و از همدستی و اتحاد بین ترکیه با اسرائیل، قطر و عربستان حکایت دارد.

ارتش رژیم صهیونیستی چند روز پیش تعدادی از مراکز متعلق به ارتش سوریه را در جولان بمباران و ترکیه نیز اخیرا یک هواپیمای ارتش سوریه را سرنگون کرد.

خاورم** 1491** 1337
کد N196142