اوباما خواستار تقویت نیروهای ناتو در مرزهای روسیه شد

اتحادیه اروپا,اوکراین

برلین - ایرنا - باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه بعد از جلسه با مقام های اتحادیه اروپایی در بروکسل خواستار تقویت حضور نیروهای ناتو در کشورهایی شد که هم مرز با روسیه بوده و از این بابت احساس خطر می کنند.

به گزارش خبرگزاری آلمان ( د.پ.آ) از بروکسل، اوباما بعد از این نشست که بنا بر اعلام این رسانه تنها 75 دقیقه طول کشیده است، گفت: در صورت تشدید اوضاع در منطقه، 28 کشور عضو ناتو باید برنامه های آماده سازی خود را برای مقابله با بحران روزآمد کنند.

این گزارش می افزاید: رییس جمهوری آمریکا در عین حال تاکید کرده است که هیچ چشم اندازی برای عضویت اوکراین و گرجستان در ناتو در آینده نزدیک مشاهده نمی شود.

اوباما خاطرنشان کرد: نه اوکراین و نه گرجستان در حال حاضر در مسیر پیوستن به ناتو نیستند و یکی از دلایلی هم که کی یف هنوز درخواستی برای عضویت در ناتو ارائه نکرده، به خاطر رابطه پیچیده ای است که این کشور با روسیه دارد.

درهمین رابطه وزارت امور خارجه آمریکا نیز از دیدار هفته آینده وزیر امور خارجه این کشور با همتایان اروپایی خود در بروکسل خبر داده و نوشت:در این نشست مشترک که طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه هفته آینده برگزار خواهد شد بحران اوکراین و رابطه ناتو با روسیه مورد بررسی قرار می گیرد.

اروپام** 2051** 1701 ** 1552
کد N195861