ظریف در دیدار سفرای جدید ایران در کشورهای اسپانیا، ایرلند، قزاقستان، هلند و...

تقویت فضای مناسب میان ایران و 1+5نیازمند پایبندی به توافقات است

سیاست خارجی

برگزاری انتخابات اخیر ریاست جمهوری در ایران با مشارکت عظیم مردم و مذاکرات ایران و کشورهای 1+5 فضای مناسبی را ایجاد نموده که حفظ و تقویت این فضای مناسب و استفاده بموقع از آن نیازمند عزم و اراده جدی، همکاری و مشارکت فعال و پایبندی به توافقات و تعهدات طرفین تا رسیدن به یک توافق جامع و نهایی می باشد.

سفرای جدید ایران در اسپانیا، ایرلند، قزاقستان، هلند و اسلوونی با ظریف دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش ایلنا، سفرای جدید جمهوری اسلامی ایران در کشورهای اسپانیا، ایرلند، قزاقستان، هلند و اسلوونی در آستانه عزیمت به محل مأموریت خود با دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار کردند.

ظریف در این دیدار ضمن تأکید بر ضرورت تلاش و فعالیت سفیران کشورمان در جهت گسترش مناسبات جمهوری اسلامی ایران با دیگر کشورها، اهتمام جدی دولت تدبیر و امید برای توسعه روابط با کشورها براساس احترام متقابل و علائق و منافع مشترک را خاطرنشان ساخت و توصیه های لازم را در این راستا ارائه نمود.

​وزیر امور خارجه کشورمان خطاب به سفرای کشورمان در کشورهای اروپایی، ضمن با اهمیت دانستن روابط ایران و اتحادیه اروپایی، گفت: برگزاری انتخابات اخیر ریاست جمهوری در ایران با مشارکت عظیم مردم و مذاکرات ایران و کشورهای 1+5 فضای مناسبی را ایجاد نموده که حفظ و تقویت این فضای مناسب و استفاده بموقع از آن نیازمند عزم و اراده جدی، همکاری و مشارکت فعال و پایبندی به توافقات و تعهدات طرفین تا رسیدن به یک توافق جامع و نهایی می باشد.

ظریف در پایان ضمن تبریک سال نو، برای سفرای جدید کشورمان در مأموریت جدید آرزوی موفقیت کرد.

​محمد حسن فدایی فرد، جواد کچوئیان، مجتبی دمیرچی لو، علیرضا جهانگیری و مرتضی درزی رامندی سفرای جدید جمهوری اسلامی ایران در کشورهای اسپانیا، ایرلند، قزاقستان، هلند و اسلوونی نیز ضمن تبریک سال نو به وزیر امور خارجه، گزارشی از دیدار اخیر خود با ریاست جمهوری و نیز برنامه های پیش بینی شده در ارتباط با محل مأموریت خود ارائه کردند.

کد N195800