ایرانیان مالزی با بازماندگان پرواز ام.اچ 370 ابراز همدردی کردند

مالزی,هواپیما

کوالالامپور - ایرنا – ایرانیان مقیم مالزی چهارشنبه شب با شرکت در آیینی در کوالالامپور با خانواده مسافران پرواز ام.اچ 370 ابراز همدردی کردند.

به گزارش ایرنا، در این مراسم که به همت رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، شرکت کنندگان برای ادای احترام به مسافران این هواپیما و ابراز همدردی با خانواده 239 سرنشین هواپیما یک دقیقه به صورت ایستاده سکوت کردند.

در این آیین ˈعلی اکبر ضیاییˈ رایزن فرهنگی ایران در مالزی خواستار سکوت شرکت کنندگان در این آیین برای همدردی با خانواده مسافران این هواپیما شد.

در این آیین ˈمحمدجلال فیروزنیاˈ سفیر ایران در مالزی به همراه سفرای کشورهای عراق، کویت، قرقیزستان، ازبکستان، ترکمنستان، هند و چند کشور دیگر حضور داشتند.

هواپیمای بویینگ 777 مالزی 19 روز قبل حدود یکساعت پس از برخاستن از باند فرودگاه کوالالامپور و در مسیر پکن از رادارها محو و ناپدید شد.

153 مسافر از 225 سرنشین پرواز ام.اچ 370 چینی، 38 نفر مالزیایی، هفت نفر اندونزیایی، شش نفر استرالیایی، پنج نفر هندی، چهار نفر فرانسوی و سه نفر آمریکایی بودند.

ایران، اوکراین و کانادا نیز هر کدام دو مسافر در این هواپیما داشتند و از کشورهای هلند، روسیه و جزیره تایوان نیز یک نفر با این پرواز از کوالالامپور به پکن سفر می کرد.

نخست وزیر مالزی روز دوشنبه اعلام کرد که پرواز هواپیمای بویینگ 777 مالزی با 239 مسافر و خدمه در اقیانوس هند سقوط کرده و تمام مسافران آن جان باخته اند.

نجیب تون رزاق گفت که شواهد و محاسبات دقیق نشان می دهد پرواز ام.اچ 370 به سمت جنوب و به سوی اقیانوس هند پرواز کرده و این پرواز در این مکان به پایان رسیده است.

آساق**د.م**1611
کد N195796

خواندنی از سراسر وب