15هزار نظامی اوکراینی در کریمه به روسیه می پیوندند

کریمه,بحران92

مسکو - ایرنا -یک مقام جمهوری کریمه از اعلام آمادگی و علاقمندی بیش از 15 هزار پرسنل نظامی اوکراینی مستقر در این منطقه برای پیوستن به روسیه خبر داد.

به گزارش ایرنا، مقام دولتی کریمه روز چهارشنبه به ایتارتاس گفت: بیش از 15هزار نیروی نظامی اوکراینی مستقر در این جمهوری برای خدمت در نیروهای مسلح روسیه ابراز علاقمندی کرده اند.

در همین حال ایتارتاس امروز به نقل از والری گراسیموف رییس ستاد کل نیروهای مسلح روسیه اعلام کرد: در همه مراکز نظامی اوکراین در کریمه شامل 193 مرکز نظامی پرچم روسیه به اهتزاز درآمده است.

جمهوری کریمه با امضای قراردادی با روسیه به این کشور ضمیمه و هشتمین حوزه فدرال روسیه شده است و رییس جمهوری روسیه با صدور حکمی نماینده تام الاختیار خود را در این منطقه منصوب کرده است.

روسیه در حال حاضر تلاش می کند مساله استقرار نیروهای اوکراینی در کریمه را که شمارشان به بیش از 18 هزار نفر می رسد حل کند.

این در حالی است که آلکساندر تورچینوف رییس جمهوری موقت اوکراین دستور بازگشت پرسنل نظامی این کشور مستقر در منطقه کریمه به میهن خود را صادر کرده است.

ژنرال سرگئی شایکو وزیر دفاع روسیه هفته گذشته طی فرمانی ؛ فرمانده ناوگان دریای سیاه این کشور مستقر در بندر سواستوپل را موظف به فراهم آوردن شرایط خروج سازمان یافته نیروهای اوکراینی از کریمه کرد.

ˈدمیتری پسکوفˈ سخنگوی رییس جمهوری روسیه به تازگی اعلام کرد: نیروهای اوکراینی علاقمند به خدمت در نیروهای مسلح روسیه با حفظ درجه های نظامی به استخدام ارتش این کشور درمی آیند.

وی افزود: بقیه نظامیان اوکراینی می توانند درصورت علاقمندی به کشور خود بازگردند.

اروپام/2242 **1575
کد N195261