هزینه امنیتی10میلیون یورویی بروکسل برای اوباما

بروکسل,امنیت

تهران – ایرنا - مسوولان شهر بروکسل برای حضور 24ساعته رییس جمهوری آمریکا در این شهر و دیدارش با رهبران اروپایی، تدابیر امنیتی شدیدی را اعمال کردند که هزینه آن بالغ بر 10 میلیون یورو برآورد شده است.

به گزارش شبکه تلویزیونی یورونیوز، تمهیدات امنیتی برای حضور کوتاه مدت باراک اوباما در بروکسل باعث اختلال در سیستم حمل و نقل شهری شد و نیروهای پلیس دسترسی شهروندان به مناطق مرکزی شهررا محدود کردند.

بنابراین گزارش، اوباما سه شنبه شب در نخستین سفر رسمی خود به مقر اصلی اتحادیه اروپا، در راس هیاتی 900 نفره وارد بروکسل شد.

قرار است بروکسل در سایه تحولات اخیر در اوکراین و شبه جزیره کریمه، میزبان نشست سران اتحادیه اروپا و سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) باشد.

براساس این گزارش، سه فروند هواپیما، 9 فروند بالگرد و 45 دستگاه خودرو امنیت رییس جمهوری امریکا و همراهانش را دراین سفر 24 ساعته تامین می کنند و این همه در حالی است که ماموران امنیتی آمریکایی با کمک 800 پلیس بلژیکی پیشاپیش نیز مجموعه ای از تدارکات امنیتی را به اجرا گذاشته بودند.

اوباما روز دوشنبه پس از حضور در نشست سران امنیت هسته ای در ˈلاههˈ هلند، عازم بروکسل شد و قرار است در پایان وقت امروز (چهارشنبه) جهت دیدار با پاپ ˈفرانسیسˈ عازم ˈرمˈ در ایتالیا شود.

مترجمام **1302**2017
کد N195259