کنعانی مقدم در گفت وگو با ایلنا:

پیام اقتصاد مقاومتی سیاسی نشدن اقتصاد است

سیاست داخلی,اقتصاد مقاومتی,کنعانی مقدم

تا به امروز هر کسی سر کار می‌آمد متناسب با جناح سیاسی خود یک برنامه اقتصادی می‌چید و از یک الگوی مشخص پیروی نمی‌شد، در حالیکه معیشت مردم نباید دستخوش مسائل سیاسی قرار گیرد.

دبیر کل حزب سبز ایران با اشاره به اینکه ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی توسط مقام معظم رهبری کیاست ایشان را بار دیگر اثبات کرد، بیان کرد: پیام این ابلاغیه این بود که اقتصاد ما نباید سیاسی باشد.

حسین کنعانی مقدم در گفت و گو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی که توسط مقام معظم رهبری ابلاغ شده است، گفت: خوشبختانه صدا و سیما تاکنون برنامه‌های خوب و مفصلی در این خصوص داشته است.

وی افزود: سیاست‌های مطرح شده توسط مقام معظم رهبری 10 محور اساسی و نقشه راه برای دستگاه‌های اجرایی و سران قوا دارد که در مهم‌ترین محورهای آن به جنگ اقتصادی که علیه ما شکل گرفته و مقاوم کردن اقتصاد کشور از طریق عدم وابستگی به نفت تاکید شده است.

کنعانی مقدم خاطرنشان کرد: در همین نقشه راه تاکید شده است که اقتصاد ما متکی به مردم است و ما در ایران به دنبال اقتصاد دولتی نیستیم و مردم نیز باید با حرکت جهادی همین مسئله را مطالبه کنند تا به مقاوم‌سازی اقتصاد کشور برسیم.

وی با بیان اینکه ما تاکنون اقتصاد سیاسی داشتیم، اظهار داشت: تا به امروز هر کسی سر کار می‌آمد متناسب با جناح سیاسی خود یک برنامه اقتصادی می‌چید و از یک الگوی مشخص پیروی نمی‌شد، در حالیکه معیشت مردم نباید دستخوش مسائل سیاسی قرار گیرد.

دبیر کل حزب سبز ایران با اشاره به اینکه ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی توسط مقام معظم رهبری کیاست ایشان را بار دیگر اثبات کرد، بیان کرد: پیام این ابلاغیه این بود که اقتصاد ما نباید سیاسی باشد.

وی ادامه داد: اگر چه در زمان دکتر مصدق نفت ملی شد، اما پس از آن با پیروزی انقلاب اسلامی صنعت نفت در اختیار دولت قرار گرفت در حالیکه معنای ملی شدن صنعت نفت این است که پول نفت تبدیل به ثروت شود و درآمد آن در بندهای تعریف شده مصرف شود. یکی از تاکیدات رهبری کاهش وابستگی نفت بود تا هزینه‌های دولت از کسب و کار و سیاست‌های پولی و مالی تامین شود.

کنعانی مقدم با تاکید بر اینکه اگر اقتصاد اسلامی می‌خواهیم باید ربا از سیستم بانکی ما حذف شود، یادآور شد: نمی‌شود کسانی در کشور با ثروت اندوزی و بدون کار، قدرت اقتصادی شوند و معیشت مردم را تحت تاثیر قرار دهند و تورم را به کشور تحمیل کنند. امیدوارم با توجه به سیاست‌های ابلاع شده توسط رهبری بتوانیم به اهداف آن در سال جدید دست پیدا کنیم.

کد N195042