بان کی مون کشته شدن مرزبان ایرانی ربوده شده را محکوم کرد

ایرانی,مرزبان

تهران - ایرنا - ˈبان کی مونˈ دبیر کل سازمان ملل در پی اقدام تروریست های مسلح در به شهادت رساندن یکی از پنج مرزبان ایرانی ربوده شده در منطقه مرزی جنوب شرق ایران، این واقعه را محکوم کرد و خواستار مجازات عاملان آن شد.

به گزارش خبرگزاری ˈشینهواˈ، در بیانیه سخنگوی دبیر کل سازمان ملل که سه شنبه شب منتشر شد، آمده است: دبیر کل اقدام یک گروه مسلح را در کشتن یکی از پنج مرزبان ایرانی ربوده شده در ششم فوریه در منطقه مرزی جنوب شرق ایران محکوم می کند و با دولت و ملت ایران که در ابتدای سال جدید و همزمان با برپایی جشن های سالانه نوروز به مناسبت گرامیداشت صلح با چنین اقدام اسفباری روبرو شدند، ابراز همبستگی می کند.

بان همچنین با عرض تسلیت به خانواده مرزبان به شهادت رسیده، خواستار دستگیری فوری و تحویل جانیان به چنگال عدالت شد و ابراز امیدواری کرد که تلاش های دولت ایران برای آزادی سایر مرزبانان ربوده شده به موفقیت بیانجامد.

اعضای گروهک تروریستی موسوم به ˈجیش العدلˈ 17 بهمن ماه گذشته پنج مرزبان ایرانی را در منطقه ˈجکیگورˈ شهرستان ˈسربازˈ در جنوب سیستان و بلوچستان ربودند و اخیرا یکی از این سربازان گروگان گرفته شده به نام ˈجمشید دانایی فرˈ را به شهادت رساندند.

مترجمام** 1453**1651
کد N194929